www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elon Musk chce se Superchargery spojit Evropu s Čínou

Elon Musk chce se Superchargery spojit Evropu s Čínou
, , aktualita
Elon Musk se opět rozepsal na Twitteru a podle jeho slov bychom se už brzy měli dočkat něčeho, co by mnozí považovali za nemožné. Jde o snazší možnost dojet elektromobilem z Evropy až do Číny k pobřeží oceánu.
K oblíbeným
reklama
Mnozí tvrdí, že se s elektromobilem nedá dojet ani z Ostravy do Prahy, aniž by člověk nestrávil týden na cestě, jiní zase vidí problém v cestě do Chorvatska. Elon Musk při svém typickém optimismu nevidí problém ani v dojetí z Evropy do Asie, až na pobřeží oceánu do Šanghaje. Pochopitelně, dnes by to byl velký problém, ale co není dnes, může být zítra. Na Twitteru totiž prohlásil, že bychom se brzy měli dočkat takového pokrytí Superchargery, že by mělo být možné dojet z Londýna do Šanghaje. Přičemž nezapomněl napsat "Coming soon!", tedy že by k tomu mělo dojít dosti brzy. Nicméně asi tak moc brzy to nebude.
 
Elon Musk
 
Když se podíváme na mapu Superchargerů, tak nejvýchodnější Superchargery máme v Turecku, na Ukrajině a v Rusku se končí v Moskvě (nepočítáme Arabský poloostrov). Na cestě do Číny máme Superchargery jen v Kazachstánu a Čína je pokryta zhruba ve své východní třetině. Zbývá toho tedy ještě mnoho. Přesto však podrobnější pohled na mapu ukáže něco podezřelého. Stačí sledovat cestu z Berlína na východ. Máme tu Supercharger v Kostomłotech (mezi Legnicí a Vratislaví) v Polsku. Další je v Katovicích po 220 km, přičemž to máme ty, které už stojí.
 
Mapa Superchargerů
 
A teď ty, které ještě nestojí. Řešov (240 km daleko) je v plánu na konec roku 2020, Oparipsi (Ukrajina) je 280 km daleko, Žytomyr pak po dalších 290 km. Od Vratislavi až sem tu vidíme jasný vzor stavění Superchargerů po dálnicích zhruba každých 220-290 km. Z Žytomyru do nejbližšího prozatím plánovaného Superchargeru v Číně (Jin-čchuan) je to 7700 km, takže při průměrném rozestupu 260 km bude Tesla potřebovat zhruba 30 Superchargerů (plus dalších šest, které jsou v plánu a na mapě). Podobné rozestupy totiž má i čínská síť, a to ať už ta vybudovaná nebo ta plánovaná. Nevypadá to tedy na nějaký výkřik do tmy, ale o něco, co se už i buduje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala