www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elon Musk chce se Superchargery spojit Evropu s Čínou

Elon Musk chce se Superchargery spojit Evropu s Čínou
, , aktualita
Elon Musk se opět rozepsal na Twitteru a podle jeho slov bychom se už brzy měli dočkat něčeho, co by mnozí považovali za nemožné. Jde o snazší možnost dojet elektromobilem z Evropy až do Číny k pobřeží oceánu.
K oblíbeným
reklama
Mnozí tvrdí, že se s elektromobilem nedá dojet ani z Ostravy do Prahy, aniž by člověk nestrávil týden na cestě, jiní zase vidí problém v cestě do Chorvatska. Elon Musk při svém typickém optimismu nevidí problém ani v dojetí z Evropy do Asie, až na pobřeží oceánu do Šanghaje. Pochopitelně, dnes by to byl velký problém, ale co není dnes, může být zítra. Na Twitteru totiž prohlásil, že bychom se brzy měli dočkat takového pokrytí Superchargery, že by mělo být možné dojet z Londýna do Šanghaje. Přičemž nezapomněl napsat "Coming soon!", tedy že by k tomu mělo dojít dosti brzy. Nicméně asi tak moc brzy to nebude.
 
Elon Musk
 
Když se podíváme na mapu Superchargerů, tak nejvýchodnější Superchargery máme v Turecku, na Ukrajině a v Rusku se končí v Moskvě (nepočítáme Arabský poloostrov). Na cestě do Číny máme Superchargery jen v Kazachstánu a Čína je pokryta zhruba ve své východní třetině. Zbývá toho tedy ještě mnoho. Přesto však podrobnější pohled na mapu ukáže něco podezřelého. Stačí sledovat cestu z Berlína na východ. Máme tu Supercharger v Kostomłotech (mezi Legnicí a Vratislaví) v Polsku. Další je v Katovicích po 220 km, přičemž to máme ty, které už stojí.
 
Mapa Superchargerů
 
A teď ty, které ještě nestojí. Řešov (240 km daleko) je v plánu na konec roku 2020, Oparipsi (Ukrajina) je 280 km daleko, Žytomyr pak po dalších 290 km. Od Vratislavi až sem tu vidíme jasný vzor stavění Superchargerů po dálnicích zhruba každých 220-290 km. Z Žytomyru do nejbližšího prozatím plánovaného Superchargeru v Číně (Jin-čchuan) je to 7700 km, takže při průměrném rozestupu 260 km bude Tesla potřebovat zhruba 30 Superchargerů (plus dalších šest, které jsou v plánu a na mapě). Podobné rozestupy totiž má i čínská síť, a to ať už ta vybudovaná nebo ta plánovaná. Nevypadá to tedy na nějaký výkřik do tmy, ale o něco, co se už i buduje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu
Od společnosti Xiaomi a její podznačky Redmi jsme se dočkali nového smartphonu střední třídy Redmi K30 5G. Ten má 120Hz displej, podporuje 5G připojení a má i 6 fotoaparátů včetně dvou hloubkových senzorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem
Také letectví chce přecházet na elektrický pohon, pro které ale v nynější podobě není vůbec vhodný zejména kvůli těžkým akumulátorům. Společnost Habrour Air nicméně spouští první komerční lety s elektrickými letadly.
12.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala