Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Elephone P9000 Edge: další zajímavý telefon z Číny

22.6.2016, Jan Pánek, aktualita
Elephone se chystá na trh uvést další telefon, jedná se o model P9000 Edge, který již sice byl představen, ale nakonec nejspíše bude mít zcela jiné parametry. Jeho výsadou bude ale hlavně cena.
Elephone sice začínal jako "kopírka" telefonů velkých výrobců, hlavně Samsungu, ale postupem času se mu podařilo prorazit, a to i do Evropy. Nedávno představil telefony Elephone 9000 a Elephone P9000 Lite a nastínil i model P9000 Edge, ten se však stále nedostal do prodeje.

Nicméně se o něm objevují první informace, které naznačují změnu původních specifikací. Při představení Elephone prohlásil, že telefon bude mít 5,5" Full HD displej, Helio P10, 4 GB RAM a cenovku 330 dolarů (asi 8.000 Kč bez daně).

Nyní se ale objevily úniky informací a první obrázky, které naznačují, že tomu tak nebude. Displej by měl pocházet od společnosti JDI a jeho úhlopříčka by se měla zastavit na 5,7 palce, přičemž by se mělo zvýšit i rozlišení, a to na 2K.

Další proměnou má projít procesor, Elephone nejspíše vsadí na MediaTek Helio X25, které nabídne mnohem více výkonu než původně plánované Helio P10. Dalším zajímavým prvkem telefonu má být duální fotoaparát, potěšit by měl i dobrý systém reproduktorů, jež by se měl rovnat vlajkovým lodím.

Poslední informace se týkají pamětí, telefon by měl přijít ve dvou verzích, první s 4 GB RAM a 32GB interní pamětí, a to za cenu 250 dolarů, což dělá asi 6.000 Kč bez daně. Vyšší varianta má nabídnout 6 GB RAM a 128 GB úložiště, u této varianty však není známa cena.

Další informace jsou neznámé, vzhledem k tomu, že Elephone specifikace jednou změnilo, bylo by těžké vůbec hádat. Každopádně by se telefon měl objevit i v ČR, o dalších informacích budeme informovat.

Zdroj: PhoneArena
reklama