Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Elephone okopíroval design Galaxy S7 Edge

19.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Čínští výrobci si s vymýšlením vlastního designu mnohdy hlavu nelámou a zkrátka se inspirují od známější konkurence. Něco takového teď udělala i společnost Elephone, jejíž nový telefon se názvem i designem podobá vlajkové lodi Samsungu.
Elephone S7 je název plánovaného smartphonu, který napodobuje vlajkovou loď Samsung Galaxy S7 Edge. Podoba začíná u názvu a končí u designu, který se výrazněji liší snad jen umístěním a okolím zadního fotoaparátu. Displej není zahnutý jako Galaxy S7 Edge, i když to tak na první pohled může vypadat. Místo toho čínský výrobce použil na bočních stranách zahnuté krycí sklo. Displej je prakticky bez okrajů, samotný rám je potom z kovu. Smartphone vypadá opravdu dobře, navíc bude k dostání hned v několika barevných variantách, ale nutno dodat, že se zatím jedná jen o počítačově vytvořené rendery. Otázkou zůstává, nakolik obrázky odpovídají skutečné podobě Elephonu S7, trochu skeptičtí jsme také v případě použitých materiálů nebo kvality zpracování.

Elephone své plány na nový smartphone poprvé oznámil začátkem července, tento týden přidal ochutnávku výbavy. Čínská „es-sedmička“ má disponovat 5,5“ displejem o rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů, desetijádrovým procesorem MediaTek Helio X20, 3GB RAM nebo 32GB interním úložištěm. Přítomný by měl být také 16MPx zadní a 8MPx přední fotoaparát. Další specifikace si zatím výrobce nechává pro sebe, jistě ovšem nebude chybět operační systém Google Android s uživatelskou nadstavbou Ele UI.

Trochu zmatečné jsou zatím informace o ceně. Na začátku měsíce společnost prohlásila, že Elephone S7 se bude prodávat za cenu od 99 dolarů, v přepočtu asi 2 400 Kč bez DPH. S přihlédnutím k už známé výbavě je ovšem jasné, že za takhle nízkou částku smartphone nebude dostupný. A to i s přihlédnutím k tomu, že čínští výrobci své produkty často prodávají mnohem levněji než konkurence. Je tedy velmi pravděpodobné, že skutečná cena bude výrazně vyšší, nebo má Elephone v plánu více variant smartphonu, přičemž ta za sto dolarů bude mít znatelně horší výbavu.

Zdroj: Androidpit.com
reklama