Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Elektromobil Volkswagen ID.3 má už 10.000 objednávek

10.5.2019, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Volkswagen opět o něco více poodhalila elektromobil ID.3. Nový kompaktní model má v základní verzi stát pod 30.000 EUR a na první úvodní edici už složilo zálohu 10.000 dychtivých zákazníků.
Také automobilka Volkswagen chce zaútočit na svět elektromobilů a připravila si tak novinku v podobě kompaktního modelu Volkswagen ID.3, který bude víceméně konkurovat elektrickému Golfu. Novinka bude vyráběna ve třech variantách lišících se cenou a dojezdem. Základní varianta by se cenou měla dostat pod hranici 30.000 EUR a její akumulátor se 45 kWh by měl stačit na papírový dojezd 330 km dle nové a o něco reálnější normy WLTP.
 
Volkswagen ID.3
 
Jako první se ale objeví ID.3 1ST (First Edition) v omezené sérii 30 tisíc kusů. Ta bude k mání za méně než 40.000 EUR a po spuštění předobjednávek vyslovilo svůj zájem už 10 tisíc zájemců, kteří i složili zálohu ve výši 1000 EUR. V tomto případě má akumulátor rozumnější velikost s 58 kWh a dojezdem 420 km. Zájemci o tuto první edici dostanou také zdarma prvních 2000 kWh energie na nabíjecích stanicích VW We Charge a IONITY, což je energie na ujetí zhruba nějakých 11-13 tisíc km.
 
Volkswagen ID.3
 
Nabídka bude končit verzí s nejdelším dojezdem 550 km díky velkému 78kWh akumulátoru. Produkce první série by měla začít ještě koncem tohoto roku, nicméně první dodávky vozu proběhnou až v polovině roku 2020. ID.3 1ST bude k dispozici ve čtyřech různých barvách a třech výbavových stupních. Všechny budou mít např. navigaci a ovládání hlasem. Varianta ID.3 1ST Plus přidá IQ.Light a dvoubarevný exteriér i interiér. ID.3 1ST Max pak doplní výbavu o panoramatickou skleněnou střechu a head-up displej pro jízdu s rozšířenou realitou.
 
Volkswagen ID.3
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama