www.svetmobilne.cz
>
>

Elektromobil Polestar Precept využije recyklovaných materiálů a Android

Elektromobil Polestar Precept využije recyklovaných materiálů a Android
, , aktualita
Volvo v rámci své značky Polestar ukázalo ekologický koncept Precept. Tento elektromobil je vyroben z mnoha recyklovaných materiálů včetně použitých rybářských sítí nebo PET lahví, najdeme tu i lněná vlákna.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Volvo přetváří svou sportovní divizi Polestar na výrobce elektromobilů. Ta právě představila koncept ekologického vozu Precept, který chce řešit více ekologických problémů najednou. Elektrický pohon je svou ekologií prozatím diskutabilní, nicméně Volvo se chlubí tím, že se snaží snižovat i ekologickou stopu výroby akumulátorů (což je největším ekologickým problémem elektromobility) a i výroba elektrické energie se obecně stává stále čistější a čistější. Hodně se dbá ale i na výrobu zbytku elektromobilu.
 
Polestar Precept
 
Např. interiérové panely a zadní části sedadel jsou vyrobeny z lněných vláken, což snižuje množství plastů o 80 % a také hmotnost těchto dílů o 50 %. To se ve výsledku podílí i na lehkém snížení spotřeby. Sedáky jsou utkané z materiálu, který vznikl recyklací PET lahví. Loketní opěrky využívají korku a koberečky jsou původem z použitých rybářských sítí.
 
Polestar Precept
 
Z dalších vlastností toho zatím moc nevíme. Polestar Precept je ale prvním vozem, který byl představen s novým Google Android Automotive OS, což je operační systém Googlu pro automobily, jakási rozšířená verze Android Auto. To znamená, že vedle tradičních funkcí, jako je nastavování zrcátek, sedadel, klimatizace a infotainmentu bude přidáno nebo vylepšeno např. rozpoznávání řidiče, automatické nastavování vozu pro daného řidiče, lepší digitální asistent se širší podporou jazyků apod.
 
Polestar Precept
 
Dotyková obrazovka infotainmentu má 15" úhlopříčku, digitální přístrojový štít má pak 12,5". Bude zde sledování pohledu a také varování, pokud se bude řidič dlouho dívat na obrazovku a nikoli na silnici.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář