www.svetmobilne.cz
>
>

Elektromobil Polestar Precept využije recyklovaných materiálů a Android

Elektromobil Polestar Precept využije recyklovaných materiálů a Android
, , aktualita
Volvo v rámci své značky Polestar ukázalo ekologický koncept Precept. Tento elektromobil je vyroben z mnoha recyklovaných materiálů včetně použitých rybářských sítí nebo PET lahví, najdeme tu i lněná vlákna.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Volvo přetváří svou sportovní divizi Polestar na výrobce elektromobilů. Ta právě představila koncept ekologického vozu Precept, který chce řešit více ekologických problémů najednou. Elektrický pohon je svou ekologií prozatím diskutabilní, nicméně Volvo se chlubí tím, že se snaží snižovat i ekologickou stopu výroby akumulátorů (což je největším ekologickým problémem elektromobility) a i výroba elektrické energie se obecně stává stále čistější a čistější. Hodně se dbá ale i na výrobu zbytku elektromobilu.
 
Polestar Precept
 
Např. interiérové panely a zadní části sedadel jsou vyrobeny z lněných vláken, což snižuje množství plastů o 80 % a také hmotnost těchto dílů o 50 %. To se ve výsledku podílí i na lehkém snížení spotřeby. Sedáky jsou utkané z materiálu, který vznikl recyklací PET lahví. Loketní opěrky využívají korku a koberečky jsou původem z použitých rybářských sítí.
 
Polestar Precept
 
Z dalších vlastností toho zatím moc nevíme. Polestar Precept je ale prvním vozem, který byl představen s novým Google Android Automotive OS, což je operační systém Googlu pro automobily, jakási rozšířená verze Android Auto. To znamená, že vedle tradičních funkcí, jako je nastavování zrcátek, sedadel, klimatizace a infotainmentu bude přidáno nebo vylepšeno např. rozpoznávání řidiče, automatické nastavování vozu pro daného řidiče, lepší digitální asistent se širší podporou jazyků apod.
 
Polestar Precept
 
Dotyková obrazovka infotainmentu má 15" úhlopříčku, digitální přístrojový štít má pak 12,5". Bude zde sledování pohledu a také varování, pokud se bude řidič dlouho dívat na obrazovku a nikoli na silnici.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty
Porušování dopravních předpisů v Austrálii vyjde hodně draho. A totéž se týká i porušování karantény v nynější koronavirové pandemii. Jízdy autem, které nejsou nutné, se totiž trestají nemalými pokutami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 12 Pro by údajně měl dostat LiDAR a hranatější design Apple iPhone 12 Pro by údajně měl dostat LiDAR a hranatější design
Zhruba za půl roku by měly být představeny nové iPhony 12 a postupně unikají informace o nich. Jeden z posledních úniků naznačuje, že by měly dostat LiDAR, který si už našel své místo na novém iPadu Pro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
TCL doplňuje 10L a 10 Pro o nový model 10 5G TCL doplňuje 10L a 10 Pro o nový model 10 5G
Společnost TCL přichází se třemi novými telefony řady 10. Zatímco o modelech 10L a 10 Pro jsme věděli už nějakou dobu, nyní přichází s novými informacemi ohledně modelu 10 5G. Jak už napovídá název, nabídne 5G připojení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled
Ve Švýcarsku se rozhodli provést zajímavý crash test. Vzali starší dodávku Mercedes-Benz Vito, naložili ji 770 kilogramy betonových květináčů a v rychlosti 50 km/h poslali proti zdi. Asi tušíte, že to nedopadlo moc dobře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15 Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15
Low-endová značka Redmi představila svůj první náramek Redmi Band. Přináší ještě nižší cenu než jeho dražší bratříček Mi Band 4. Přesto má např. 1,08" barevný displej a vydrží na 14 dní provozu.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala