www.svetmobilne.cz
>
>

Elektromobil Polestar 2 přichází, konkuruje Modelu 3

Elektromobil Polestar 2 přichází, konkuruje Modelu 3
, , aktualita
Společnost Volvo chce být jedním z předních výrobců elektromobilů, a proto nedávno vznikla její elektrická divize Polestar. Ta představuje elektrický sedan Polestar 2 s velmi vysokým výkonem 300 kW.
K oblíbeným
reklama
Značka Polestar, která je elektrickou divizí automobilky Volvo, představila svůj elektrický sedan Polestar 2, který by měl být konkurencí např. Tesle Model 3. Nový elektromobil bude mít dva motory, pro každou nápravu jeden. Celkově dají velmi vysoký výkon 300 kW a točivý moment 660 Nm. To by mělo zajistit velmi slušné dynamické výkony. Ostatně zrychlení z 0 na 100 km/h by se mělo dle Polestaru odehrát za méně než 5 sekund.
 
Polestar 2
 
Akumulátor nabídne 78 kWh a výrobce hovoří o dojezdu 275 mil (442 km) na jedno nabití dle normy EPA, evropská hovoří pak o 500 km (WLTP i NEDC). Americká cena má startovat na $63000, s tradiční dotací $7500 to bude $55500. Zajímavé je, že v Evropě bude vůz značně levnější a např v Německu se hovoří o ceně 39900 EUR, nicméně zaváděcí série má stát 59900 EUR. Prvními trhy, na které se vůz dostane, jsou USA, Kanada, Čína, Německo, Belgie, Norsko, Švédsko, Velká Británie a Nizozemí. Vůz se začne vyrábět až příští rok v Číně.
 
Polestar 2
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala