www.svetmobilne.cz
>
>

Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru

Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru
, , aktualita
Prodloužení dojezdu elektrických aut se dá dosáhnout mnoha způsoby, větším akumulátorem, efektivnějším a úspornějším hardwarem, ale také i optimalizací softwaru. Právě díky SW kouzlům má nyní I-PACE o 19 km delší dojezd.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Jaguar přichází s vylepšenou verzí svého elektromobilu I-PACE. Asi nejvítanější změnou je tu prodloužení dojezdu o nezanedbatelných 19 km. O to se zasloužily především závody těchto SUV I-PACE eTrophy, díky kterým získal Jaguar spoustu cenných dat, jež nyní využije i v běžných produkčních autech. Pozměněno bylo např. vektorování točivého momentu mezi nápravami, pozměnilo se také chlazení a chladiče jsou častěji zavřené pro zlepšení aerodynamiky vozu.
 
Jaguar I-PACE
 
Dále se vylepšila rekuperace brzdné energie v nižších rychlostech, o což se naopak zasloužila analýza 500 milionů najetých mil s těmito vozy běžnými zákazníky. Jaguar také zlepšil způsob výpočtu zbývajícího dojezdu. Zajímavostí je i to, že ačkoli se má dojezd v praxi prodloužit o 19 km, v papírech bude nadále uvedeno stejných 377 km jako před faceliftem. Jaguaru se jednoduše nechce procházet náročnou homologací a ušetřené peníze chce raději investovat do dalšího vývoje produktů, které přinesou zlepšení v reálu a ne na papíře. Jednou z posledních novinek faceliftované verze je i rozšíření podpory over-the-air aktualizací.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla chce otevřít designérské centrum v Číně Tesla chce otevřít designérské centrum v Číně
Z bran nově otevřené čínské továrny Tesly začaly před pár týdny sjíždět první vozy a nyní zde chce automobilka otevřít i designérské centrum. Alespoň tak napovídá jeden z příspěvků na sociální síti WeChat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Bentley Mulsanne 6.75 Edition posílá ikonickou V8 po 60 letech do důchodu Bentley Mulsanne 6.75 Edition posílá ikonickou V8 po 60 letech do důchodu
Automobilka Bentley dá sbohem více než 60 let starému motoru V8 z konce 50. let, který dodnes používá. Využije ho limitovaná edice luxusního sedanu Mulsanne 6.75 Edition, který bude posledním vozem s tímto motorem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků
Elektromobily jsou pro některá použití velmi vhodným dopravním prostředkem, pro jiná naopak. Výborné mohou být pro vozy taxislužby a město Nottingham v Británii tak nyní díky grantu vyzkouší elektrické taxíky s bezdrátovým nabíjením.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla
Na britském YouTube kanálu carwow vyzkoušeli reálný dojezd šesti různých elektromobilů a jak moc se liší od udávaných hodnot. Výsledky dosahovaly 75 až 90 % a tvůrci i sledovali, co dělají jednotlivá auta při vybití jejich akumulátoru.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde
Na podzim bychom se měli dočkat další generace smartphonů Apple iPhone 12. Ačkoli to vypadalo, že Apple bude s 5G několik let pozadu, nakonec to nebude tak špatné a 5G by měly dostat už letošní modely.
15.1.2020, aktualita, Milan Šurkala