www.svetmobilne.cz
>
>

Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru

Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru
, , aktualita
Prodloužení dojezdu elektrických aut se dá dosáhnout mnoha způsoby, větším akumulátorem, efektivnějším a úspornějším hardwarem, ale také i optimalizací softwaru. Právě díky SW kouzlům má nyní I-PACE o 19 km delší dojezd.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Jaguar přichází s vylepšenou verzí svého elektromobilu I-PACE. Asi nejvítanější změnou je tu prodloužení dojezdu o nezanedbatelných 19 km. O to se zasloužily především závody těchto SUV I-PACE eTrophy, díky kterým získal Jaguar spoustu cenných dat, jež nyní využije i v běžných produkčních autech. Pozměněno bylo např. vektorování točivého momentu mezi nápravami, pozměnilo se také chlazení a chladiče jsou častěji zavřené pro zlepšení aerodynamiky vozu.
 
Jaguar I-PACE
 
Dále se vylepšila rekuperace brzdné energie v nižších rychlostech, o což se naopak zasloužila analýza 500 milionů najetých mil s těmito vozy běžnými zákazníky. Jaguar také zlepšil způsob výpočtu zbývajícího dojezdu. Zajímavostí je i to, že ačkoli se má dojezd v praxi prodloužit o 19 km, v papírech bude nadále uvedeno stejných 377 km jako před faceliftem. Jaguaru se jednoduše nechce procházet náročnou homologací a ušetřené peníze chce raději investovat do dalšího vývoje produktů, které přinesou zlepšení v reálu a ne na papíře. Jednou z posledních novinek faceliftované verze je i rozšíření podpory over-the-air aktualizací.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala