www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrokoloběžky Bird čeká expanze do 50 evropských měst

Elektrokoloběžky Bird čeká expanze do 50 evropských měst
, , aktualita
Evropský trh chce dobýt Bird, další americký start-up se sdílením elektrických koloběžek. Letos na jaře a v létě chce expandovat do 50 nových měst, kde hodlá využít svůj nový, robustnější model Bird Zero.
K oblíbeným
reklama
Kalifornský start-up Bird byl založen teprve v září 2017, ale nyní působí ve více než 100 městech, kde půjčuje své elektrické koloběžky. Prozatím se jedná převážně o americká města, ale to by se brzy mělo změnit. Pro letošní rok si totiž společnost naplánovala masivní expanzi na zaoceánské trhy, na jaře chce své služby rozšířit do padesáti měst v Evropě a na Středním východě. Už vloni začal Bird působit v Paříži, Tel Avivu, Bruselu, Antverpách, Vídni, Curychu a Londýně, nedávno potom umístil své koloběžky také v Malaze, Lisabonu, Varšavě, Lyonu a Madridu, navíc začal zkušební provoz v německém Bamberku.
 
 
Bird zatím nezveřejnil kompletní seznam měst, kam hodlá expandovat, ale šance, že mezi nimi najdeme Prahu (či jiné české město), jsou poměrně vysoké. V tuzemské metropoli v současné době působí pouze Lime, takže prostor pro konkurenci (na rozdíl od jiných měst) zůstává široký. Rozšíření na nové trhy i posílení na stávajících by mělo způsobit, že Evropa spolu se Středním východem budou tvořit polovinu celosvětových operací společnosti.
 
Tyto kroky si zároveň vyžádají rozšíření počtu koloběžek, flotila americké firmy by se tak měla rozrůst v tomto regionu desetinásobně. Stejně jako konkurence, také Bird donedávna používal koloběžky pro běžný trh, ale s určitými úpravami. I do evropských měst ovšem hodlá nasadit nový model Bird Zero, který byl představen vloni na podzim. Jako první na světě byl navržen kompletně pro potřeby tzv. ridesharingu a o jeho výrobu se stará společnost Electisan (také známá pod názvem OKB).
 
Ve srovnání s předchozími stroji, které používal Bird, se novinka vyznačuje o 60 % vyšší výdrží baterie, což znamená delší dojezd a větší počet uživatelů, kteří mohou koloběžku použít před jejím dobitím. Plné pneumatiky, rozměrnější podvozek a nízké těžiště zajišťují větší stabilitu při jízdě i vyšší životnost. K dispozici je také silnější osvětlení, nový digitální displej nebo vylepšená GPS.
 
Zdroj: Bird.co


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář