www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrokoloběžky Bird čeká expanze do 50 evropských měst

Elektrokoloběžky Bird čeká expanze do 50 evropských měst
, , aktualita
Evropský trh chce dobýt Bird, další americký start-up se sdílením elektrických koloběžek. Letos na jaře a v létě chce expandovat do 50 nových měst, kde hodlá využít svůj nový, robustnější model Bird Zero.
K oblíbeným
reklama
Kalifornský start-up Bird byl založen teprve v září 2017, ale nyní působí ve více než 100 městech, kde půjčuje své elektrické koloběžky. Prozatím se jedná převážně o americká města, ale to by se brzy mělo změnit. Pro letošní rok si totiž společnost naplánovala masivní expanzi na zaoceánské trhy, na jaře chce své služby rozšířit do padesáti měst v Evropě a na Středním východě. Už vloni začal Bird působit v Paříži, Tel Avivu, Bruselu, Antverpách, Vídni, Curychu a Londýně, nedávno potom umístil své koloběžky také v Malaze, Lisabonu, Varšavě, Lyonu a Madridu, navíc začal zkušební provoz v německém Bamberku.
 
 
Bird zatím nezveřejnil kompletní seznam měst, kam hodlá expandovat, ale šance, že mezi nimi najdeme Prahu (či jiné české město), jsou poměrně vysoké. V tuzemské metropoli v současné době působí pouze Lime, takže prostor pro konkurenci (na rozdíl od jiných měst) zůstává široký. Rozšíření na nové trhy i posílení na stávajících by mělo způsobit, že Evropa spolu se Středním východem budou tvořit polovinu celosvětových operací společnosti.
 
Tyto kroky si zároveň vyžádají rozšíření počtu koloběžek, flotila americké firmy by se tak měla rozrůst v tomto regionu desetinásobně. Stejně jako konkurence, také Bird donedávna používal koloběžky pro běžný trh, ale s určitými úpravami. I do evropských měst ovšem hodlá nasadit nový model Bird Zero, který byl představen vloni na podzim. Jako první na světě byl navržen kompletně pro potřeby tzv. ridesharingu a o jeho výrobu se stará společnost Electisan (také známá pod názvem OKB).
 
Ve srovnání s předchozími stroji, které používal Bird, se novinka vyznačuje o 60 % vyšší výdrží baterie, což znamená delší dojezd a větší počet uživatelů, kteří mohou koloběžku použít před jejím dobitím. Plné pneumatiky, rozměrnější podvozek a nízké těžiště zajišťují větší stabilitu při jízdě i vyšší životnost. K dispozici je také silnější osvětlení, nový digitální displej nebo vylepšená GPS.
 
Zdroj: Bird.co


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut
Čínský výrobce telefonů Vivo u nás sice nepatří mezi nejznámější, ale možná se trochu více zviditelní konceptem extrémně rychlého 120W nabíjení Super FlashCharge. Akumulátor má nabít za pouhých 13 minut.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030 Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
20.6.2019, aktualita, Milan Šurkala