www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrokoloběžky Bird čeká expanze do 50 evropských měst

Elektrokoloběžky Bird čeká expanze do 50 evropských měst
, , aktualita
Evropský trh chce dobýt Bird, další americký start-up se sdílením elektrických koloběžek. Letos na jaře a v létě chce expandovat do 50 nových měst, kde hodlá využít svůj nový, robustnější model Bird Zero.
K oblíbeným
reklama
Kalifornský start-up Bird byl založen teprve v září 2017, ale nyní působí ve více než 100 městech, kde půjčuje své elektrické koloběžky. Prozatím se jedná převážně o americká města, ale to by se brzy mělo změnit. Pro letošní rok si totiž společnost naplánovala masivní expanzi na zaoceánské trhy, na jaře chce své služby rozšířit do padesáti měst v Evropě a na Středním východě. Už vloni začal Bird působit v Paříži, Tel Avivu, Bruselu, Antverpách, Vídni, Curychu a Londýně, nedávno potom umístil své koloběžky také v Malaze, Lisabonu, Varšavě, Lyonu a Madridu, navíc začal zkušební provoz v německém Bamberku.
 
 
Bird zatím nezveřejnil kompletní seznam měst, kam hodlá expandovat, ale šance, že mezi nimi najdeme Prahu (či jiné české město), jsou poměrně vysoké. V tuzemské metropoli v současné době působí pouze Lime, takže prostor pro konkurenci (na rozdíl od jiných měst) zůstává široký. Rozšíření na nové trhy i posílení na stávajících by mělo způsobit, že Evropa spolu se Středním východem budou tvořit polovinu celosvětových operací společnosti.
 
Tyto kroky si zároveň vyžádají rozšíření počtu koloběžek, flotila americké firmy by se tak měla rozrůst v tomto regionu desetinásobně. Stejně jako konkurence, také Bird donedávna používal koloběžky pro běžný trh, ale s určitými úpravami. I do evropských měst ovšem hodlá nasadit nový model Bird Zero, který byl představen vloni na podzim. Jako první na světě byl navržen kompletně pro potřeby tzv. ridesharingu a o jeho výrobu se stará společnost Electisan (také známá pod názvem OKB).
 
Ve srovnání s předchozími stroji, které používal Bird, se novinka vyznačuje o 60 % vyšší výdrží baterie, což znamená delší dojezd a větší počet uživatelů, kteří mohou koloběžku použít před jejím dobitím. Plné pneumatiky, rozměrnější podvozek a nízké těžiště zajišťují větší stabilitu při jízdě i vyšší životnost. K dispozici je také silnější osvětlení, nový digitální displej nebo vylepšená GPS.
 
Zdroj: Bird.co


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala