www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrokoloběžky Bird čeká expanze do 50 evropských měst

Elektrokoloběžky Bird čeká expanze do 50 evropských měst
, , aktualita
Evropský trh chce dobýt Bird, další americký start-up se sdílením elektrických koloběžek. Letos na jaře a v létě chce expandovat do 50 nových měst, kde hodlá využít svůj nový, robustnější model Bird Zero.
K oblíbeným
reklama
Kalifornský start-up Bird byl založen teprve v září 2017, ale nyní působí ve více než 100 městech, kde půjčuje své elektrické koloběžky. Prozatím se jedná převážně o americká města, ale to by se brzy mělo změnit. Pro letošní rok si totiž společnost naplánovala masivní expanzi na zaoceánské trhy, na jaře chce své služby rozšířit do padesáti měst v Evropě a na Středním východě. Už vloni začal Bird působit v Paříži, Tel Avivu, Bruselu, Antverpách, Vídni, Curychu a Londýně, nedávno potom umístil své koloběžky také v Malaze, Lisabonu, Varšavě, Lyonu a Madridu, navíc začal zkušební provoz v německém Bamberku.
 
 
Bird zatím nezveřejnil kompletní seznam měst, kam hodlá expandovat, ale šance, že mezi nimi najdeme Prahu (či jiné české město), jsou poměrně vysoké. V tuzemské metropoli v současné době působí pouze Lime, takže prostor pro konkurenci (na rozdíl od jiných měst) zůstává široký. Rozšíření na nové trhy i posílení na stávajících by mělo způsobit, že Evropa spolu se Středním východem budou tvořit polovinu celosvětových operací společnosti.
 
Tyto kroky si zároveň vyžádají rozšíření počtu koloběžek, flotila americké firmy by se tak měla rozrůst v tomto regionu desetinásobně. Stejně jako konkurence, také Bird donedávna používal koloběžky pro běžný trh, ale s určitými úpravami. I do evropských měst ovšem hodlá nasadit nový model Bird Zero, který byl představen vloni na podzim. Jako první na světě byl navržen kompletně pro potřeby tzv. ridesharingu a o jeho výrobu se stará společnost Electisan (také známá pod názvem OKB).
 
Ve srovnání s předchozími stroji, které používal Bird, se novinka vyznačuje o 60 % vyšší výdrží baterie, což znamená delší dojezd a větší počet uživatelů, kteří mohou koloběžku použít před jejím dobitím. Plné pneumatiky, rozměrnější podvozek a nízké těžiště zajišťují větší stabilitu při jízdě i vyšší životnost. K dispozici je také silnější osvětlení, nový digitální displej nebo vylepšená GPS.
 
Zdroj: Bird.co


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala