www.svetmobilne.cz
>
>

Elektrobus Volvo 7900 Electric nabídne 396kWh akumulátor

Elektrobus Volvo 7900 Electric nabídne 396kWh akumulátor
, , aktualita
Automobilka Volvo představila nový kloubový autobus 7900 Electric Articulated. Jde o elektrobus, který se může pochlubit obřím 396kWh akumulátorem. Nabídne nabíjení typu OppCharge i Combo2/CCS.
K oblíbeným
reklama
Elektrický pohon je čím dál častější a dostává se i do hromadné dopravy v podobě elektrobusů. Do této třídy představila svou novinku společnost Volvo v podobě elektrobusu Volvo 7900 Electric Articulated. Tato novinka nabídne obří 396kWh akumulátor, automobilka nicméně neuvádí dojezd autobusu. Podle Volva má o 80 % nižší spotřebu energie než jeho dieselová varianta.
 
Volvo 7900 Electric Articulated
 
Vyráběn bude v délkách 18 a 18,7 metru, přičemž pojme až 150 pasažérů. Pokud jde o nabíjení, k dispozici bude rychlé průběžné nabíjení OppCharge i Combo2/CCS pro nabití v depu. Dva elektromotory mají maximální výkon 2×200 kW a zpřevodovaný točivý moment činí až 31000 Nm. Dvoustupňová převodovka pak dovoluje rozjezd plně naloženého vozu až při 20° stoupání. Poněvadž dnes se vše mění a doprava se od vlastnictví posouvá do služby, vůz bude nabízen i jako služba s fixní sazbou za kilometr. V ceně je pronájem, servis, trénink řidičů i údržba akumulátoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala