www.svetmobilne.cz
>
>

Elektrický Lucid Air překonal Teslu: čtvrt míle za 9,9 sekundy

Elektrický Lucid Air překonal Teslu: čtvrt míle za 9,9 sekundy
, , aktualita
Připravovaný elektromobil Lucid Air bude opravdu hodně rychlá bestie. Tento sedan totiž při testech překonal i nejvýkonnější Teslu Model X. Čtvrt míle (cca 400 metrů) totiž zvládl ujet za pouhých 9,9 sekundy.
K oblíbeným
reklama
Na trhu s elektromobily se rve stále více a více společností. Jednou z nich je i Lucid Motors. Ta vyvíjí sedan Air, který chce překonat i nejvýkonnější Teslu Model S. Má dva elektromotory, kde každý dokáže dodávat přes 650 koní (485 kW), dohromady si nicméně troufnou "jen" na 1080 koní (806 kW). I to je ale opravdu extrémní hodnota. Lucid tvrdí, že motory jsou o 45 % lehčí a o 59 % výkonnější než motory nejbližší konkurence, přičemž zvládnou dosáhnout až 20000 otáček za minutu.
 
Lucia Air
 
Výsledek je pochopitelně více než působivý. Při testu na Sonoma Raceway v Kalifornii byl tento vůz schopen ujet čtvrtinu míle (402,2 m) s pevným startem za pouhých 9,912 sekundy a dosáhl rychlosti 144,4 mph. V našich jednotkách je to 232,3 km/h. Tesla Model S byla jeho konkurencí v sousední dráze, ale na videu je vidět, že na Lucid Air neměla. To bude mít až Tesla Roadster, která má zrychlit z 0 na 60 mph (96 km/h) za 1,9 sekundy a čtvrt míle pokořit za 8,9 sekundy.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala