www.svetmobilne.cz
>
>

Elektrické SUV Škoda Vision iV na nových skicách i v reálu

Elektrické SUV Škoda Vision iV na nových skicách i v reálu
, , aktualita
Škoda opět poodhalila více informací o novém připravovaném SUV, jehož koncept zatím nese název Vision iV. Využije novou platformu MEB a jeho dojezd by měl atakovat 500 kilometrů na jedno nabití akumulátoru.
K oblíbeným
reklama
S elektrickým SUV Škoda Vision iV se na stránkách Světa mobilně nesetkáváme poprvé. Škoda už v minulosti zveřejnila několik skic tohoto vozu a nyní přidává další. Toto SUV bude k dispozici nejen s klasickou karosérií, neboť druhou karosářskou variantou bude dnes stále oblíbenější SUV kupé.
 
Škoda Vision iV
 
Vůz má na délku 4,66 metru a jeho elektrický pohon nabídne velmi vysoký výkon 222 kW. Dá se však očekávat, že sériová verze, která by se měla objevit koncem roku 2021, bude mít motorizaci s nižším výkonem. Podle zástupců automobilky by akumulátor měl nabídnout dostatek energie na ujetí 500 km a nabití na 80 % by mělo zabrat 30 minut.
 
Škoda Vision iV
 
Design je spíše agresivní, vyznačuje s ostře řezanými liniemi a moderními LED světly. Interiér konceptu ukazuje zajímavě tvarovaný volant a vícepatrovou minimalistickou přístrojovou desku. Absence středového tunelu umožnilo udělat kabinu prostornější, a to i přesto, že má VIsion iV poháněny obě dvě nápravy. Díky elektrickému pohonu zde totiž není spojení motoru a převodovky s oběma nápravami.
 
Škoda Vision iV
 
Jak ale již bylo řečeno, na finální verzi si budeme muset počkat ještě tak 2,5 roku. Mezitím se na elektrické platformě MEB koncernu Volkswagen představí několik dalších elektromobilů. Pokud jde o cenu, máme čekat spíše horní hranici cenového spektra Kodiaqu.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala