www.svetmobilne.cz
>
>

Elektrické SUV Škoda Vision iV na nových skicách i v reálu

Elektrické SUV Škoda Vision iV na nových skicách i v reálu
, , aktualita
Škoda opět poodhalila více informací o novém připravovaném SUV, jehož koncept zatím nese název Vision iV. Využije novou platformu MEB a jeho dojezd by měl atakovat 500 kilometrů na jedno nabití akumulátoru.
K oblíbeným
reklama
S elektrickým SUV Škoda Vision iV se na stránkách Světa mobilně nesetkáváme poprvé. Škoda už v minulosti zveřejnila několik skic tohoto vozu a nyní přidává další. Toto SUV bude k dispozici nejen s klasickou karosérií, neboť druhou karosářskou variantou bude dnes stále oblíbenější SUV kupé.
 
Škoda Vision iV
 
Vůz má na délku 4,66 metru a jeho elektrický pohon nabídne velmi vysoký výkon 222 kW. Dá se však očekávat, že sériová verze, která by se měla objevit koncem roku 2021, bude mít motorizaci s nižším výkonem. Podle zástupců automobilky by akumulátor měl nabídnout dostatek energie na ujetí 500 km a nabití na 80 % by mělo zabrat 30 minut.
 
Škoda Vision iV
 
Design je spíše agresivní, vyznačuje s ostře řezanými liniemi a moderními LED světly. Interiér konceptu ukazuje zajímavě tvarovaný volant a vícepatrovou minimalistickou přístrojovou desku. Absence středového tunelu umožnilo udělat kabinu prostornější, a to i přesto, že má VIsion iV poháněny obě dvě nápravy. Díky elektrickému pohonu zde totiž není spojení motoru a převodovky s oběma nápravami.
 
Škoda Vision iV
 
Jak ale již bylo řečeno, na finální verzi si budeme muset počkat ještě tak 2,5 roku. Mezitím se na elektrické platformě MEB koncernu Volkswagen představí několik dalších elektromobilů. Pokud jde o cenu, máme čekat spíše horní hranici cenového spektra Kodiaqu.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala