Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Elektrické SUV Škoda Vision iV na nových skicách i v reálu

6.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Škoda opět poodhalila více informací o novém připravovaném SUV, jehož koncept zatím nese název Vision iV. Využije novou platformu MEB a jeho dojezd by měl atakovat 500 kilometrů na jedno nabití akumulátoru.
S elektrickým SUV Škoda Vision iV se na stránkách Světa mobilně nesetkáváme poprvé. Škoda už v minulosti zveřejnila několik skic tohoto vozu a nyní přidává další. Toto SUV bude k dispozici nejen s klasickou karosérií, neboť druhou karosářskou variantou bude dnes stále oblíbenější SUV kupé.
 
Škoda Vision iV
 
Vůz má na délku 4,66 metru a jeho elektrický pohon nabídne velmi vysoký výkon 222 kW. Dá se však očekávat, že sériová verze, která by se měla objevit koncem roku 2021, bude mít motorizaci s nižším výkonem. Podle zástupců automobilky by akumulátor měl nabídnout dostatek energie na ujetí 500 km a nabití na 80 % by mělo zabrat 30 minut.
 
Škoda Vision iV
 
Design je spíše agresivní, vyznačuje s ostře řezanými liniemi a moderními LED světly. Interiér konceptu ukazuje zajímavě tvarovaný volant a vícepatrovou minimalistickou přístrojovou desku. Absence středového tunelu umožnilo udělat kabinu prostornější, a to i přesto, že má VIsion iV poháněny obě dvě nápravy. Díky elektrickému pohonu zde totiž není spojení motoru a převodovky s oběma nápravami.
 
Škoda Vision iV
 
Jak ale již bylo řečeno, na finální verzi si budeme muset počkat ještě tak 2,5 roku. Mezitím se na elektrické platformě MEB koncernu Volkswagen představí několik dalších elektromobilů. Pokud jde o cenu, máme čekat spíše horní hranici cenového spektra Kodiaqu.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama