Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Elektrické retro Peugeot e-Legend navázalo na 504 Coupé

, , aktualita
Elektrické retro Peugeot e-Legend navázalo na 504 Coupé
Francouzská automobilka Peugeot představila koncept autonomního elektromobilu e-Legend. Ten svými tvary navazuje na legendární model 504 Coupé, který vyjel na silnice před 50 lety. Má také velmi solidní dojezd.
Elektrické retro Peugeot e-Legend navázalo na 504 Coupé
Francouzský Peugeot byl vždy znám velmi elegantními vozy, jejichž design hodně poutal pozornost. To však poněkud skončilo po přelomu tisíciletí a od té doby se mu designové "pecky" už tak často nedaří. Vrátit se ke starým časům snaží i konceptem elektrického kupé e-Legend. Jeho design vychází z modelu 504 Coupé a autor designu sám tvrdí, že to byl velmi těžký úkol. Najít správný kompromis mezi retro a futuristickým designem není vůbec jednoduché.
 
Peugeot e-Legend
 
Technologií z dnešní doby má více než dost. Je to např. 49" obrazovka místo přístrojové desky, která může v autonomním režimu fungovat ve dvou módech. Soft preferuje komfort, minimum informací a zábavu, Sharp pak podněcuje aktivitu a konektivitu s ostatním světem, např. pomocí sociálních sítí. Při manuálním řízení jsou tu také dva módy. Legend zobrazí přístrojovou desku připomínající tu z 504 Coupé, Boost je pak zase moderním zobrazením.
 
Peugeot e-Legend
 
Na audio systému se spolupracovalo se společností Soundhound, který zahrnuje i hlasové ovládání, které by se v reálných vozech Peugeot mělo objevit do dvou let. Umí také selektivně pouštět zvuky každému pasažérovi zvlášť. Řidič tak může slyšet hlášení navigace, zatímco ostatní poslouchají hudbu a každý může poslouchat jinou.
 
Peugeot e-Legend
 
Vůz má rozměry 4650 mm na délku, 1930 mm na šířku, 1370 mm na výšku a jeho rozvor činí 2690 mm. Pohybuje se na 19" kolech Michelin. V interiéru je celkem 16 displejů (kromě již zmíněného 49" vepředu tu jsou např. 29" displeje ve dveřích, 12" ve slunečních clonách a podobně).
 
Peugeot e-Legend
 
Peugeot e-Legend má dva elektromotory dosahující dohromady maximálního výkonu 340 kW a točivého momentu 800 Nm. Z nuly na 100 km/h se dostane do 4 sekund a maximální rychlost byla omezena na 220 km/h. Velká 100kWh baterie by měla dle relativně realistické normy WLTP (ve srovnání s tou současnou) postačit na dojezd 600 kilometrů. Díky rychlonabíjení lze dobít energii na 500 km během 25 minut. Jde jen o koncept a o sériové výrobě se neuvažuje. Do výroby se ale mohou dostat některé použité prvky.
 
Peugeot e-Legend
 


reklama