www.svetmobilne.cz
>
>

Elektrické Porsche Taycan v prodejích překonává ikonickou 911

Elektrické Porsche Taycan v prodejích překonává ikonickou 911
, , aktualita
Historie se opakuje a tak, jak SUV Cayenne pomohlo zachránit legendární Porsche 911, tak to dnes činí elektrický sedan Taycan. Tento "bezemisní" sedan už letos svými prodeji model 911 překonal.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Porsche je známá především svým legendárním modelem 911, ale aby se mohl snáze udržet ve výrobě, je potřeba mu trochu pomoci. Před několika lety pomohlo udržet Porsche hezky nad vodou SUV Cayenne, které sice internetoví diskutéři nemohli automobilce odpustit, ale důležití jsou skuteční zákazníci a ti promluvili jasně. SUV mělo prodejní úspěch a automobilce značně pomohlo. Nyní zas ikonické 911 pomáhá elektrický Taycan.
 
Porsche Taycan
 
Ten pomáhá srazit flotilové emise značky dolů a snižuje tak riziko vysokých emisních pokut. Vůz je prodejně tak úspěšný, že dokonce model Porsche 911 už překonal a více zákazníků dalo přednost elektrickému Taycanu před 911. Za letošek to bylo 28640 vozů Taycan proti 27972 kusům Porsche 911. Rozdíl to ale zatím není vysoký, činí 2,4 %.
 
Porsche 911 GT3 Touring
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů