www.svetmobilne.cz
>
>

Elektrické Porsche Taycan prolomilo rekord: driftovalo téměř 42,2 km

Elektrické Porsche Taycan prolomilo rekord: driftovalo téměř 42,2 km
, , aktualita
I elektromobily mohou driftovat. A to dokonce tak dobře, že elektrické Porsche Taycan prolomilo rekord v délce driftu. Na speciální trati se povedlo dosáhnou smyku o délce téměř 42,2 kilometru.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilům se často vytýká, že bez zvuku motoru s nimi není zdaleka taková zábava jako s auty se spalovacími motory. Spousta elektronických pomocníků dále omezuje možnosti zábavy. Přesto dokáže sportovní Porsche Taycan dost pěkně driftovat. Automobilka Porsche se totiž pokusila překonat Guinessův rekord v délce driftu s elektrickým autem na vodě a povedlo se. Pokud proběhl na speciální trati v Porsche Experience Centre (PEC) Hockenheimring. Ta má zhruba 80 metrů ve vnějším průměru a jedno její projetí má zhruba 200 metrů.
 
Driftovací rekord Porsche Taycan
 
Za volant usedl Dennis Retera, nezávislým expertem tu byla Denise Ritzmann, která je evropskou driftovací šampionkou z let 2018 a 2019. Vůz kroužil po okruhu 55 minut, přičemž ujel průměrnou rychlostí 46 km/h vzdálenost 42,171 km. Šlo o variantu vozu s pohonem jen zadní nápravy, který je dostupný např. v Číně. Dle Retery je driftování s takovým vozem snadné (jsou-li vypnuty stabilizační systémy), neboť má stále dostatek výkonu, dlouhý rozvor a nízké těžiště zajišťující dobrou stabilitu při driftu.
 
Driftovací rekord Porsche Taycan
 
Přesto zde byly i výzvy. Soustředit se téměř jednu hodinu je náročné, také asfalt není všude úplně stejný a v různých místech různě klouže. Soustředil se na řízení driftu především volantem a precizním řízením než akcelerátorem, který by zvýšil riziko přílišného roztočení vozu a hodin.
 
Driftovací rekord Porsche Taycan
 
Pro zajímavost, nejdelší drift na vodě vůbec drží BMW M5 s 9krát větší vzdáleností 374,17 km, také s průměrnou rychlostí okolo 46 km/h. Ten byl uznán v roce 2018 a auto bylo potřeba během jízdy po okruhu 5krát natankovat doprovodným vozidlem. Teď už jen připojit Taycan na elektrickou šňůru a může tam jezdit do bezvědomí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI
Dnes byla představena 4. generace automobilu Škoda Fabia. Nabídne větší vnitřní rozměry, na svou třídu velmi objemný zavazadlový prostor, excelentní aerodynamiku a tentokrát se dostane i na čtyřválcové TSI s objemem 1,5 litru.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko
Čínská automobilka NIO vyrábí elektromobily a v tomto roce poprvé zamíří mimo Čínu. První takovou zemí bude Norsko, kde jsou elektromobily prodejně velmi úspěšné. Je však nutno přiznat, že za to mohou daňové úlevy.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala