www.svetmobilne.cz
>
>

DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů

DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
, , aktualita
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
K oblíbeným
reklama
Ve světě digitální fotografie už dlouhé roky funguje laboratoř starající se o test DxOMark. Ty se věnují snímačům digitálních fotoaparátů, kde hodnotí šum, dynamický i barevný rozsah. Později přibylo i hodnocení telefonů. Nyní tu máme další novinku, test akumulátorů ve smartphonech. Podobně jako u snímačů, i zde bude celkové výsledné skóre, které se bude skládat ze 3 podoblastí. Konkrétně půjde o Autonomy, Charging a Efficiency.
 
DxOMark Battery test
 
Parametr Autonomy má na starosti zjistit, jak dlouho vlastně vydrží telefon na jedno nabití. Skládá se ze tří podtestů. Stationary je testem typického použití. Začne se v 7 ráno a končí v 11 večer. Robot ovládá telefon, vyřizuje hovory, surfuje na sociálních sítích a webu, přehrává hudbu, video i hraje hry. Celkově je aktivní po dobu 4 hodin, což odpovídá globálnímu dennímu průměru. Např. premiant v testu, Samsung Galaxy M51, takto vydržel přes 80 hodin (cca 12 aktivních hodin během 3 dní a 4 noci). Test On the go funguje tak, že inženýr vezme 4-5 zařízení ven na cca 3 hodiny, chodí, jede autobusem, metrem, volá, sleduje sociální sítě, fotí, natáčí, používá GPS navigaci a streamuje hudbu podle předem daného scénáře.
 
Test Calibrated use case je naopak velmi přísný, takže zařízení jsou shodně nastavena na jas 200 cd/m2, hlučnosti 60 dB(A), připojení k vybrané Wi-Fi síti a umístěny do Faradayovy klece, aby sem nepronikla žádná jiná síť (ani mobilní ani Wi-Fi kromě výše zmíněné vlastní sítě). Pak se můžeme dozvědět, jak dlouho vydrží který telefon při daném použití (a žádném jiném).
 
Druhý parametr Charging testuje způsob nabíjení. I ten má totiž vliv na celkové hodnocení akumulátoru. Malý akumulátor může být problém, pokud se ale rychle nabije, tuto nevýhodu částečně smazává. Stejně tak velký akumulátor je rozhodně fajn, ale není dobré, pokud se nabíjí příliš pomalu. Předně se testuje Full Charge, tedy kdy se plně nabije. Součástí je nabití na 80 %, na 100 % (na ukazateli) a plné nabití (100 % na displeji nemusí znamenat plné nabití). Quick Boost pak měří, kolik se dá nabít za pouhých 5 minut nabíjení.
 
Poslední parametr Efficiency pak hovoří o efektivitě nabíjení. Ten tedy bere do úvahy (v testu Charge Up), kolik energie bylo při nabíjení dodáno a kolik energie vlastně akumulátor dostal. Měří se i efektivita samotného adaptéru a odběr po ukončení nabíjení. V "testu" Discharge jde pak o poměr kapacity baterie k výsledku v Autonomy. Pokud dva telefony vydrží dva dny, ale jeden má kapacitu 6000 mAh, zatímco druhý 4000 mAh, je jasné, který je lepší a efektivnější.
 
Pokud jde o dosavadní výsledky, nejlepší je Samsung Galaxy M51 s 88 body (96/61/87). Druhý je Wiko Power U30, třetí Oppo Find X3 Neo a další známější telefon máme na čtvrté pozici, kterým je Apple iPhone 12 Pro Max se 78 body (67/74/94).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad
Trh s tablety už nějakou dobu roste a podle firmy Counterpoint se daří zejména iPadům od společnosti Apple. Ty totiž významně navýšily svůj tržní podíl a jedničkou je pak základní varianta, iPad 8. generace.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ford zastavil prodej pickupů F-350, vyzval s nimi nejezdit, může jim upadnout kolo Ford zastavil prodej pickupů F-350, vyzval s nimi nejezdit, může jim upadnout kolo
Svolávací akce na auta nejsou vůbec ničím neobvyklým. Jedna z dalších postihla automobilku Ford, jejíž pickupy F-350 Super Duty a vyšší řady mohou mít kuriózní problém s padajícími koly. Zastaven byl dokonce i prodej vozů.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala