Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dvojice nových zařízení od i-mate řady Ultimate - Ultimate 9502 a 8502

23.10.2007, Pavel Koza, aktualita
Společnost i-mate dnes na svých stránkách představila dvojici nových zařízení se systémem Windows Mobile 6 Professional a především to s vyšším číslem zcela jistě způsobí mírné šimrání v oblasti žaludku u všech milovníků těch nejlepších a nejvýkonnějších mašinek.
Jmenuje se i-mate Ultimate 9502 a je to jedním slovem splněný sen, ostatně posuďte sami - čtyřpásmový GSM/GPRS/EDGE a třípásmový UMTS/WCDMA modul nabízející nejen dnes již běžné HSDPA, ale i rychlý upload v podobě HSUPA, dále výkonný procesor Qualcomm taktovaný na 400MHz, 256MB FlashROM a 128MB RAM, k tomu luxusní VGA displej s úhlopříčkou 2,8 palců, který po odsunutí ukáže skrytou QWERTY klávesnici, slibný integrovaný 3-Mpix foťák pro focení a druhý VGA snímač pro videotelefonování, GPS modul pro navigaci a plno dalších klasických vlastností.Druhé zařízení, celým jménem i-mate Ultimate 8502, sice není tak dechberoucí, ale i tak stojí za pozornost. Větší část vlastností je shodná s jeho výkonnějším bratříčkem, mimo jiné procesor, paměť, GPS i kompletní telefonní modul, liší se akorát displej (v tomto případě jde pouze o QVGA), vzhled (QWERTY klávesnice je nyní pevná, zařízení nemá žádné pohyblivé části), a také fotoaparát je pouze dvoumegapixelový a jen jeden (VGA chybí). Přesto jde bezesporu o nadprůměrné zařízení.

Suma sumárum, zní to skvěle, tak kde je problém? Kromě neznámé ceny je to bohužel neznámé datum uvedení na trh. Společnost i-mate nás v poslední době sice zásobuje novinkami velmi pravidelně, nicméně do fáze prodeje zatím došla výrazná menšina představených zařízení, navíc vesměs šlo o zařízení nijak zajímavá až obyčejná. Nezbývá než doufat, že se těchto zařízení skutečně (a brzo) dočkáme.
reklama