www.svetmobilne.cz
>
>
>

Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky

Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
, , aktualita
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
K oblíbeným
reklama
Není neobvyklé, že se některé vozy prodávají po celém světě pod různými značkami. Renault Traffic se např. podíval do Austrálie jako Mitsubishi Express. A poněvadž jde o nově uvedený vůz, podrobil se také nárazovým zkouškám od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP). A výsledek nebyl vůbec lichotivý. Jako první auto si totiž neodneslo ani jednu hvězdičku, což prodejům jistě moc nepomůže.
 
 
Jak můžete vidět na crash testu, auto se při nárazu zboku opravdu dost kroutí, zatímco čelní náraz zvládá poměrně dobře (zejména ten do zdi ukazuje, že na nárazy zepředu se při konstrukci docela myslelo). Jak tomu už tak poslední dobou bývá, velký podíl na výsledném hodnocení mají podpůrné technologie a zdaleka ne jen tuhost skeletu. Špatný výsledek tak má na svědomí i to, že airbagy jsou dostupné jen pro řidiče, ale ne pro ostatní pasažéry, a ten prostřední má jen 2bodový pás.
 
Pro posádku si tak vůz vysloužil 55% hodnocení, ale pro okolí už jen 40 %. Třetinu bodů by v této kategorii totiž auto mohlo získat za systém automatického nouzového brzdění. V asistentech si auto vysloužilo dokonce jen 7% hodnocení. Nemá žádné monitorování mrtvého úhlu, monitorování opuštění jízdního pruhu a udržování v něm, což jsou přeci jen nadstandardní funkce, nicméně chybí i upozornění na nezapnutý pás. Těchto 7 % tak získal jen za možnost nastavit omezovač rychlosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart" Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart"
Automobilce Volkswagen se po vleklých softwarových problémech konečně povedlo dostat své nové elektromobily řady ID na trh. Zatímco na starém kontinentě se jim daří, v Číně čelí značnému nezájmu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech
Dnes už bývalá společnost Takata má další obrovský problém. Po aféře s airbagy se zjistilo, že není vše v úplném pořádku ani s jejími bezpečnostními pásy. Firma totiž falšovala údaje o jejich vlastnostech.
21.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
20.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala