www.svetmobilne.cz
>
>
>

Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky

Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
, , aktualita
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
K oblíbeným
reklama
Není neobvyklé, že se některé vozy prodávají po celém světě pod různými značkami. Renault Traffic se např. podíval do Austrálie jako Mitsubishi Express. A poněvadž jde o nově uvedený vůz, podrobil se také nárazovým zkouškám od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP). A výsledek nebyl vůbec lichotivý. Jako první auto si totiž neodneslo ani jednu hvězdičku, což prodejům jistě moc nepomůže.
 
 
Jak můžete vidět na crash testu, auto se při nárazu zboku opravdu dost kroutí, zatímco čelní náraz zvládá poměrně dobře (zejména ten do zdi ukazuje, že na nárazy zepředu se při konstrukci docela myslelo). Jak tomu už tak poslední dobou bývá, velký podíl na výsledném hodnocení mají podpůrné technologie a zdaleka ne jen tuhost skeletu. Špatný výsledek tak má na svědomí i to, že airbagy jsou dostupné jen pro řidiče, ale ne pro ostatní pasažéry, a ten prostřední má jen 2bodový pás.
 
Pro posádku si tak vůz vysloužil 55% hodnocení, ale pro okolí už jen 40 %. Třetinu bodů by v této kategorii totiž auto mohlo získat za systém automatického nouzového brzdění. V asistentech si auto vysloužilo dokonce jen 7% hodnocení. Nemá žádné monitorování mrtvého úhlu, monitorování opuštění jízdního pruhu a udržování v něm, což jsou přeci jen nadstandardní funkce, nicméně chybí i upozornění na nezapnutý pás. Těchto 7 % tak získal jen za možnost nastavit omezovač rychlosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář