www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Drobné změny ve Windows Phone 7 Marketplace

Drobné změny ve Windows Phone 7 Marketplace
, , aktualita
Především pro vývojáře aplikací pro připravovanou platformu Windows Phone 7 nachystali v Microsoftu další várku informací o tom, jakým způsobem a za kolik budou moci své výtvory distribuovat a prodávat přes Marketplace.
K oblíbeným
reklama
Základem je pevný roční paušální poplatek ve výši 99 USD, který v sobě zahrnuje možnost nahrát do obchodu 5 freewarových aplikací; každá další free aplikace přijde vývojáře na 19,99 USD. Naopak komerčních aplikací je možné nahrát neomezený počet s tím, že výnos z prodeje bude rozdělen v poměru 70:30 ve prospěch vývojáře. Součástí obchodu bude rovněž mechanismus pro distribuci zkušebních (trial) verzí komerčních aplikací, mělo by to přispět k větší přehlednosti obchodu; jedna aplikace nebude v obchodu vícekrát, ale jen jednou. Vývojáři budou moci využít i různých obchodních modelů, kromě klasických placených aplikací a aplikací zdarma mohou své programy financovat reklamou, případně mohou nabídnout zákazníkům funkčně omezenou verzi aplikace a po zaplacení určité částky jim odemknout i funkce zbývající.Každá aplikace vložená do systému Marketplace musí před zveřejněním projít schvalovacím procesem. Nyní se Microsoft vyjádřil k možnosti nahrávat aplikace se sexuální nebo pornografickou tématikou - takové aplikace nebudou schváleny. Nejasný je stále model distribuce aplikací ve speciálních situacích, jako je například distribuce betaverzí pro testery nebo specializovaných firemních aplikací v rámci jednoho podniku. Podle posledních informací není možné Marketplace jakkoliv obejít, pro tyto případy budou mít vývojáři a jejich testeři / zaměstnanci k dispozici privátní prostor.

Je chvályhodné, že se Microsoft snaží svůj centrální distribuční bod vylepšovat a je pravděpodobné, že ani toto není jeho finální podoba. Především ten vstupní stodolarový poplatek může být pro některé vývojáře limitující.
reklama
Nejnovější články
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala