Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Doogee S70: herní a odolný smartphone v jednom

24.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský výrobce Doogee úspěšně od zájemců sesbíralo peníze na „první odolný herní smartphone na světě“. Ačkoliv nemá nejsilnější procesor, upoutá svou pozornost připojitelným gamepadem, nepřehlédnutelným designem a obrovskou baterií.
S herními smartphony se v poslední době roztrhl pytel. Po Razeru, Xiaomi nebo Nubii zkouší své štěstí v nové kategorii také Doogee, relativně známý čínský výrobce, který se čas od času dostane na světové weby. Někdy je to díky poměrně inovativním řešením, jindy zase z důvodu nestydatého kopírování konkurence. Tentokrát se společnost rozhodla spojit herní a odolné smartphony do jednoho modelu. Výsledkem je Doogee S70, který značka prezentuje jako „první odolný herní smartphone na světě“. Zařízení se objevilo už před měsícem na crowdfundingovém webu Indiegogo.
 
 
Důvodem nejspíš nebude nedostatek finančních prostředků, ale snaha propagovat nový telefon přes tento prodejní kanál. Ačkoliv do konce kampaně zbývá ještě 17 dnů, podařilo se vybrat více než 50 tisíc dolarů, tedy 2,5násobek cílové částky. Doogee S70 poznáte od běžného smartphonu už na první pohled. Tělo je vyrobeno z kombinace kůže, kovu a pogumovaných částí. Telefon získal certifikaci IP68 potvrzující voděodolnost a prachotěsnost, IP69K potom značí odolnost proti tlaku vody až do 100 barů i extrémním teplotám. Úspěšně prošel také testy podle armádních specifikací MIL-STD 810G. Šestipalcový displej s rozlišením Full HD+ a poměrem stran 18:9 lze ovládat i pomocí rukavic, před poškrábáním je chráněn sklem Gorilla Glass 3.
 
 
A v čem je tedy telefon herní? Procesor to nebude. Ne snad, že by osmijádrový MediaTek Helio P23 s taktem až 2,5 GHz nenabízel dostatek výkonu, ale od herního smartphonu bychom čekali vyšší výkon. Výrobce se to snažil zachránit alespoň 6GB RAM, takže uvidíme, jaký bude reálný výkon. Doogee S70 bude dodáván s herním ovladačem, do kterého telefon pohodlně vložíte a obě zařízení spolu komunikují přes Bluetooth. K dispozici je také speciální herní režim, po jehož aktivaci (pomocí tlačítka na boku smartphonu) dojde k ukončení procesů na pozadí, lepšímu chlazení procesoru a omezení notifikací či příchozích hovorů. Opomenout nesmíme ani gigantickou 5500mAh baterii, která by měla obstarat dost energie na dlouhé hraní. Navíc přístroj podporuje 24W rychlé nabíjení i 10W bezdrátové nabíjení. Smartphone můžete dokonce využít k dobíjení jiných zařízení.
 
Doogee S70 lze spolu s gamepadem Doogee G1 aktuálně předobjednat za cenu 299 dolarů (6 500 Kč bez DPH), která se později zvýší. K zákazníkům by měl balíček dorazit v listopadu.
 


reklama