Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Doogee Mix 4 bude mít displej na 97 % přední strany a vysouvací konstrukci

5.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský výrobce Doogee vytvořil smartphone s takřka bezrámečkovým displejem, který přitom nemá nepěkný výřez v horní části. Přední fotoaparát a reproduktor byl totiž schován díky unikátní vysouvací konstrukci.
Doogee patří k řadě čínských výrobců, kteří většinou představují nepříliš výrazné a cenově dostupné smartphony, někdy se nebojí ani napodobovat známější konkurenci. Čas od času ovšem přijde s něčím zajímavým, za co by se nemusely stydět ani známější značky. Připravovaný model Doogee Mix 4 nabídne stejně jako mnoho dalších nedávných smartphonů displej s minimálními rámečky. V tomto případě se ovšem podařilo dosáhnout toho, že displej zabírá okolo 97 % čelní plochy zařízení. Pro srovnání můžeme uvést, že u Huawei P20 Pro nebo Xiaomi Mi Mix 2s činí tato hodnota 81,9 %, v případě iPhonu X či Samsungu Galaxy S9+ potom 82,9 %.
 
 
Doogee Mix 4 využije šestipalcový displej a aby se výrobci podařilo dosáhnout skoro stoprocentního poměru vůči přední straně, musel odstranit jak okraje, tak výřez v horní části displeje, kterým výrobci často řeší problém, kam umístit selfie fotoaparát. Doogee ovšem přišlo s jiným řešením. U svého chystaného modelu Mix 4 využilo konstrukci, která umožňuje vysunout duální přední fotoaparát a telefonní reproduktor jen ve chvíli, kdy je to opravdu potřeba. V jednom videu na YouTube už se objevil nefunkční prototyp zařízení, který ovšem ukazuje, že by taková konstrukce mohla fungovat. otázkou ovšem bude především kvalita zpracování a životnost, neboť při častých hovorech či pořizování selfie může být vysouvatelná konstrukce použita třeba stokrát za den.
 
 
Doogee prozatím nezveřejnilo podrobnosti o výbavě, ale můžeme si všimnout čtečky otisků prstů integrované přímo v displeji, duálního fotoaparátu i na zadní straně a portu USB Type-C, naopak 3,5mm audio jack nejspíš bude ve výbavě chybět. O pohon by se měl postarat některý z procesorů Qualcomm Snapdragon, ale podrobnosti neznáme. Telefon je z kovu a rozhodně nepatří mezi nejtenčí, ve videu se můžete podívat na srovnání s Galaxy Note 8. Na uvedení Doogee Mix 4 na trh si nejspíš ještě chvíli počkáme, neboť se prozatím nezačal prodávat ani předchozí model Mix 3. I ten nabízí design s minimálními rámečky, ale výrobce využil vysouvací přední kameru. Mix 4 se logicky začne prodávat až po „čtyřce“ a cena by se podle odhadů měla udržet pod hranicí 300 dolarů, v přepočtu 6 200 Kč bez DPH.
 
 


reklama