www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Dočká se váš Samsung Androidu 6.0 Marshmallow? Odpoví uniklý dokument

Dočká se váš Samsung Androidu 6.0 Marshmallow? Odpoví uniklý dokument
, , aktualita
Na internet se dostal údajný interní dokument Samsungu, který ukazuje plány aktualizací na Android 6.0 Marshmallow. Obsahuje seznam smartphonů z řady Galaxy, které se dočkají tohoto updatu a předpokládaný termín vydání. Doplněno o nejnovější informace.
K oblíbeným
reklama
Aktualizováno 19. 11. 2015: Byla zveřejněna nová verze interního dokumentu, která ukazuje stav aktualizací na Android 6.0 Marshmallow k 15. listopadu. Došlo k několika výrazným změnám:
 • Termín aktualizace Galaxy S6 Edge+ byl posunut z prosince 2015 na leden 2016.
 • Pro Galaxy S5 byl přidán předpokládaný termín duben 2016.
 • Do první fáze aktualizací přibyly tablety Galaxy Tab 2 (8" i 9,7" varianta).
 • Aktualizace modelů z druhé fáze začne v březnu 2016, jako první se dočká Galaxy A8.
 • Do druhé fáze aktualizací byly přidány smartphony Galaxy J7, J5 a J2, termín je zatím neznámý.
 • Do druhé fáze aktualizací byly přidány také tablety Galaxy Tab S 10.5 (duben 2016) a Tab S 8.4 (neznámý termín).
 • Telefon Galaxy J1 se updatu nedočká, vývoj byl totiž zrušen.
 • Byla přidána třetí fáze aktualizací, která zahrnuje tablety Galaxy Tab A 8 a Galaxy Tab A 9.7.
 • Update nebyl schválen pro modely Galaxy S4 a Galaxy Note 3.

Samsung zatím nebyl ohledně aktualizací na Android 6.0 Marshmallow příliš sdílný, přitom už je to více než měsíc od vydání této verze systému první smartphony a tablety. Naštěstí dnes web TimesNews.co.uk zveřejnil interní dokument, který ukazuje, že se jihokorejský výrobce chystá aktualizovat docela dost telefonů, přičemž na první modely by měl nový Android dorazit už příští měsíc.

V rámci první fáze aktualizací na Android 6.0 Marshmallow by se mělo dostat hned na osm telefonů od Samsungu, přičemž pro šest z nich už byl update schválen a spolu s tím stanoven i přibližný termín vydání:
 • Galaxy Note 5 a Galaxy S6 Edge+ budou údajně první aktualizované modely, dočkat by se měly už v prosinci 2015.
 • Následovat budou Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, pro které je update plánován na leden 2016.
 • V únoru 2016 mohou Android 6.0 očekávat uživatelé Galaxy Note 4 a Galaxy Note Edge.
 • V první fázi se údajně dočkají také modely Galaxy S5 a Galaxy Alpha, aktualizace ale zatím nebyla schválena a neznáme tak ani její předpokládané datum vydání.
Pravděpodobně po ukončení první fáze aktualizací, tedy nejspíš na začátku jara 2016, by měla být zahájena druhá fáze updatu na Android 6.0 Marshmallow, u které zatím termíny vydání nejsou stanoveny. Víme ovšem, že by se mělo dostat na následující telefony, přičemž pořadí na seznamu s největší pravděpodobností určuje i jejich prioritu při vývoji aktualizace (tj. první model bude nejspíš updatován nejdříve):
 • Galaxy A8
 • Galaxy A7
 • Galaxy A5
 • Galaxy A3
 • Galaxy E7
 • Galaxy E5

Seznam by ovšem neměl být konečný, v současné době totiž údajně probíhá testování dalších zařízení, která pak budou zahrnuta do třetí fáze aktualizací na Android 6.0 Marshmallow. To je ovšem ještě hudba vzdálené budoucnosti, modely z třetí fáze si totiž podle našeho odhadu počkají asi do poloviny příštího roku.

Zdroj: TimesNews.co.uk
reklama
Nejnovější články
Motorola One Hyper s vyskakovací selfie kamerkou Motorola One Hyper s vyskakovací selfie kamerkou
Motorola přichází s dalším novým telefonem řady One. Jde o One Hyper, který se vyznačuje vyskakovací selfie kamerkou. Má 6,5" displej s 90% pokrytím přední strany i podporu velmi rychlého 45W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů
Ekologie je obrovským tématem a automobilka Ford chce řešit ekologický dopad svých vozů s pomocí fastfoodového řetězce McDonald’s. Ten bude dodávat kávový odpad, s jehož využitím pak bude Ford vyrábět plasty do aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm 3D Sonic Max: velká čtečka otisků prstů pro smartphony Qualcomm 3D Sonic Max: velká čtečka otisků prstů pro smartphony
Další novinkou z dílen společnosti Qualcomm je plošně velká ultrazvuková čtečka otisků prstů 3D Sonic Max. Ta by nyní měla být schopna pobrat rovnou dva otisky najednou. Bude také rychlejší a bezpečnější.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm uvedl čipy Snapdragon 865 a 765/765G s 5G Qualcomm uvedl čipy Snapdragon 865 a 765/765G s 5G
Qualcomm představuje nové výkonné mobilní procesory Snapdragon 865 a 765. Oba dva nabídnou i velmi rychlé 5G připojení, v případě slabšího čipu 765G dokonce nativně přímo v procesoru bez externího modemu.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Cybertruck přistižena v reálném provozu Tesla Cybertruck přistižena v reálném provozu
Extravagantní pickup Tesla Cybertruck už spatřil světlo světa a objevil se na reálných silnicích. Jednomu řidiči v USA se totiž povedlo zachytit jeden z prvních kusů v reálném provozu mezi dalšími auty.
2.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář