Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dlaždice z Windows 10 na Androidu? Zkuste launcher SquareHome 2

25.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Pokud jste byli nuceni přejít z mobilních Windows na Android, možná vám chybí typické dlaždice na domovské obrazovce. Naštěstí existuje několik aplikací, které tento nedostatek řeší a mezi nejoblíbenější z nich patří SquareHome 2.
Uspořádání domovské obrazovky do dlaždic patří k typickým prvkům mobilních Windows. Ne každý se s tímto uživatelským rozhraním sžil, ale ti, kdo ano, si jej nemohou vynachválit. Telefonů s Windows 10 bohužel na trhu mnoho není a chybí také dostatek aplikací, mnoho bývalých uživatelů mobilního systému od Microsoftu tak bylo nuceno přejít ke konkurenci – a mnohdy se rozhodlo pro Android. Do zařízení s Androidem si můžete stáhnout vlastní launcher, to znamená aplikaci, která určuje vzhled a funkce domovské obrazovky, seznamu aplikací a dalších základních součástí systému.
 
 
 
SquareHome 2 je jedním z několika launcherů, které napodobují styl Metro z mobilních Windows. Vyznačuje se tedy jednoduchým vzhledem a hlavně typickými dlaždicemi. Může jít buď o běžné zástupce aplikací, nebo tzv. živé dlaždice, které vlastně nahrazují widgety – zobrazují aktuální čas, události v kalendáři, předpověď počasí, fotky z galerie a další proměnlivý obsah. Na rozdíl od většiny ostatních androidových launcherů využívá SquareHome 2 vertikální rozložení. K dispozici je samozřejmě velké množství nastavení včetně několika stylů dlaždic od plných barev až po průhledné. Také si můžete zvolit známý seznam aplikací z WIndows, kde jsou jednotlivé položky seskupeny podle abecedy.
 
 
SquareHome 2 si můžete sáhnout z Google Play Store a základní verze, se kterou si většina uživatelů bohatě vystačí, je dokonce k dispozici zdarma. Za prémiové funkce se připlácí 110 Kč. Launcher je kompatibilní se smartphony, tablety i zařízeními Android TV.


reklama