www.svetmobilne.cz
>
>
>

Dieselgate dorazila k Mitsubishi, firma vyšetřována kvůli emisním podvodům

Dieselgate dorazila k Mitsubishi, firma vyšetřována kvůli emisním podvodům
, , aktualita
Kauza Dieselgate asi jen tak neskončí. I po více než 4 letech od vypuknutí se objevují další vozy, které měly mít podvodný software v řidicí jednotce. Tentokrát je v hledáčku úřadů japonská automobilka Mitsubishi.
K oblíbeným
reklama
Září 2015 bylo ve znamení vypuknutí skandálu Dieselgate automobilky Volkswagen, kdy se zjistilo, že vozy jsou schopny detekovat měřicí cyklus emisí a přepnout se do módu, kdy mají nižší emise. V provozu je ale šetrný mód vypnutý a emise jsou mnohem vyšší. Od té doby se podobné úpravy softwaru nacházely v naftových vozech dalších značek a seznam těch, u kterých něco takového nebylo prokázáno, je dnes už výrazně kratší, pokud tam vůbec ještě někdo zbyl. Kvůli emisním podvodům je totiž nyní vyšetřována i automobilka Mitsubishi.
 
Mitsubishi Motors logo
autor: DennisM2 [public domain], přes Flickr
 
Konkrétně jde o naftové motory s objemem 1,6 a 2,2 litru, které měly papírově splňovat emisní normy Euro 5 a Euro 6 vyrobené od roku 2014. Problémem je, že taková auta ve skutečnosti nesplňují emisní normy, pro něž byla homologována (vyjma podvodného testu, jejich homologace tak může být neplatná), takže se jich mohou týkat různá další omezení, ekologické poplatky a podobně. Např. některá města mají zákaz vjezdu vozů se staršími emisními normami, takže taková auta se mohou najednou stát nezpůsobilá pro vjezd do měst, ačkoli by, pokud by skutečně splňovaly normy, pro něž byla homologována, měla být způsobilá.
 
Policie už vykonala razie na 10 různých místech, v Německu to bylo např. v kancelářích společnosti ve Frankfurtu, Hannoveru nebo Řeznu. Tatsuo Yoshida z Bloombergu předpokládá, že pokud by se provinění automobilky prokázalo, mohla by být přinucena svolat až okolo 400 tisíc vozů a mohlo by ji to stát 30 až 40 miliard jenů (cca 6 až 8 mld. Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala