www.svetmobilne.cz
>
>
>

Dieselgate dorazila k Mitsubishi, firma vyšetřována kvůli emisním podvodům

Dieselgate dorazila k Mitsubishi, firma vyšetřována kvůli emisním podvodům
, , aktualita
Kauza Dieselgate asi jen tak neskončí. I po více než 4 letech od vypuknutí se objevují další vozy, které měly mít podvodný software v řidicí jednotce. Tentokrát je v hledáčku úřadů japonská automobilka Mitsubishi.
K oblíbeným
reklama
Září 2015 bylo ve znamení vypuknutí skandálu Dieselgate automobilky Volkswagen, kdy se zjistilo, že vozy jsou schopny detekovat měřicí cyklus emisí a přepnout se do módu, kdy mají nižší emise. V provozu je ale šetrný mód vypnutý a emise jsou mnohem vyšší. Od té doby se podobné úpravy softwaru nacházely v naftových vozech dalších značek a seznam těch, u kterých něco takového nebylo prokázáno, je dnes už výrazně kratší, pokud tam vůbec ještě někdo zbyl. Kvůli emisním podvodům je totiž nyní vyšetřována i automobilka Mitsubishi.
 
Mitsubishi Motors logo
autor: DennisM2 [public domain], přes Flickr
 
Konkrétně jde o naftové motory s objemem 1,6 a 2,2 litru, které měly papírově splňovat emisní normy Euro 5 a Euro 6 vyrobené od roku 2014. Problémem je, že taková auta ve skutečnosti nesplňují emisní normy, pro něž byla homologována (vyjma podvodného testu, jejich homologace tak může být neplatná), takže se jich mohou týkat různá další omezení, ekologické poplatky a podobně. Např. některá města mají zákaz vjezdu vozů se staršími emisními normami, takže taková auta se mohou najednou stát nezpůsobilá pro vjezd do měst, ačkoli by, pokud by skutečně splňovaly normy, pro něž byla homologována, měla být způsobilá.
 
Policie už vykonala razie na 10 různých místech, v Německu to bylo např. v kancelářích společnosti ve Frankfurtu, Hannoveru nebo Řeznu. Tatsuo Yoshida z Bloombergu předpokládá, že pokud by se provinění automobilky prokázalo, mohla by být přinucena svolat až okolo 400 tisíc vozů a mohlo by ji to stát 30 až 40 miliard jenů (cca 6 až 8 mld. Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19 Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19
Koronavirus COVID-19 ovlivňuje i samotný průmysl, odkládají se veletrhy, uvádění nových produktů a klesají i příjmy. Právě před tím varuje své investory společnost Apple a je jen otázkou, nakolik se odsune uvedení nových iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
17.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut

Tesla bude mít opět co vysvětlovat. Někteří majitelé totiž zjistili velmi nepříjemnou skutečnost. Poté, co si koupili ojetou Teslu od původního majitele, který si připlatil za autopilota, jim automobilka tuto funkci vypnula a nutí je k opětovné koupi. 

9.2.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80 MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80
Společnost MediaTek představila nové mobilní procesory pro telefony střední třídy. Jde o modely Helio G70 a G80, které se liší svými takty CPU i GPU. I tak by měly dostačovat na slušné mobilní hraní.
6.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Brexit může vrátit do hry dražší roaming Brexit může vrátit do hry dražší roaming
Odchod Velké Británie z EU může mít další nepříjemný dopad pro cestování a pobyt v této zemi. Hrozí totiž, že bude zrušena dohoda o roamingu, která zajišťovala absenci zvýšených roamingových poplatků. V Británii tak možná budeme volat dráž než teď.
4.2.2020, aktualita, Milan Šurkala