Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Design iPhonu 7: větší fotoaparát a přemístěná anténa?

14.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Na představení iPhonu 7 si nejspíš počkáme až do podzimu, údajný design se ovšem na světlo světa dostal už nyní. Uniklé obrázky naznačují, že bychom neměli očekávat žádnou revoluci, pár změn si ovšem všimnout můžeme.
Francouzský web Nowhereelse.fr zveřejnil nepříliš kvalitní fotografii, která by měla ukazovat technické nákresy iPhonu 7. Pokud se nejedná o podvrh, je to vůbec poprvé, co se můžeme seznámit s designem chystaného smartphonu od Applu. Na základě těchto nákresů byly navíc vytvořeny rendery, které ukazují předpokládanou podobu zadní strany iPhonu 7.

V oblasti designu se tedy nejspíš nedočkáme žádných revolučních změn, Apple by měl pokračovat v pozvolnější evoluci. Všimnout si můžeme přemístění plastových proužků kryjících anténu, které umožňují nerušený příjem signálu. U iPhonu 7 by tyto pásky mohly být přemístěny na boční hrany, a to symetricky v horní i dolní části přístroje.

Patrné je také použití většího zadního fotoaparátu. Ten naznačuje, že v oblasti fotoaparátu udělal Applu nějakou významnou změnu, jako například použití většího snímače nebo profesionálnější optiky, která se snad projeví ještě kvalitnějšími snímky. Objektiv byl podle všeho ve srovnání s iPhonem 6s mírně přesunut, nyní se nachází blíže levému hornímu rohu.

Oproti dřívějším spekulacím chybí dvojice zadních fotoaparátů, s tou se ale nakonec setkáme nejspíš jen u většího modelu iPhone 7 Plus. Na internetu se dokonce objevily snímky modulu se dvěma fotoaparáty, který bychom měli najít v novém smartphonu od Applu (viz níže).

Ohledně designu iPhonu 7 se dříve objevilo několik dalších spekulací, jedna z nich hovořila o extrémně nízké tloušťce přístroje, kvůli které by dokonce měl chybět tradiční 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek, ta by se tedy nejspíš připojovala přes proprietární port Lightning. Ve hře zůstává také možnost alespoň částečné voděodolnosti chystaných iPhonů.

Zatímco na iPhony 7 a 7 Plus si nejspíš budeme muset počkat až do podzimu, už za týden bude Apple pořádat tiskovou konferenci. 21. března by měl být představen malý iPhone SE vybavený 4" displejem a tablet iPad Air 3.

Zdroj: 9to5mac.com
reklama