Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dell uvedl nové Inspirony 7000 a Latitude 7400 2-in-1

15.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Dell na veletrhu CES 2019 představila také nové notebooky řady Inspiron 7000 2-in-1 a Latitude 7400 2-in-1. Jde tedy o konvertibly a jednou z novinek jsou výkonnostní profily v závislosti na použití.
Pokračujeme představováním nových produktů z veletrhu CES 2019 a tentokrát přichází na řadu další notebooky společnosti Dell. Jednou z novinek je aktualizovaná řada Inspiron 7000 2-in-1. Tyto konvertibly jsou k dispozici s 13" a 15" úhlopříčkou displeje a mají procesory Intel Core 8. generace. Jednou z novinek jsou výkonnostní profily, které upravují výkon počítače v závislosti na použití. Pokud tedy uživatel sleduje videa a má notebook položen na klíně, nebo je v režimu tabletu, nastaví se nižší výkon, než když je detekována rovná poloha na stole.
 
Dell Inspiron 7000 2-in1 15
 
K dispozici je také Black Edition, která dostává aktivní dotykové pero, které lze schovat do těla notebooku ve speciálním pantu, kde drží pomocí magnetu. Tento pant si nechal Dell dokonce patentovat. 15" varianta má navíc poprvé v této řadě také numerickou klávesnici. Nechybí také snímač otisků prstu a USB-C porty s podporou nabíjení a grafického výstupu. Na notebooky si nicméně budeme muset ještě chvíli počkat, v obchodech se objeví až někdy kolem června nebo července.
 
Další novinkou je Latitude 7400 2-in-1. I v tomto případě jde o konvertibl a je vybaven snímačem vzdálenosti Intel Context Sensing Technology. Ten v případě detekce uživatele před obrazovkou vzbudí počítač, pomocí systému rozpoznání tváří a funkce Windows Hello provede autentizaci a přihlásí uživatele. Pokud se vzdálí, tentýž snímač detekuje jeho nepřítomnost a počítač zamkne, čímž šetří baterii i zvyšuje bezpečnost.
 
Dell Latitude 7400 2-in-1
 
Dell tvrdí, že jde o nejmenší 14" notebook na světě a jeho panty mají zajistit velmi snadné otevírání víka. Společnost také říká, že notebook má na jedno nabití akumulátoru vydržet až 24 hodin provozu a díky technologii ExpressCharge lze nabít 80 % akumulátoru za pouhou hodinu. Notebook může být vybaven i Cat 16 LTE připojením. Prodej začne v březnu za ceny od $1599.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama