Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dell se chlubí prvním herním notebookem s OLED displejem

21.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
OLED panely jsou u notebooků stále raritou, se kterou se setkáme jen u pár modelů. K Lenovu či HP se nedávno připojil Dell, který oznámil herní mašinu Alienware 13 v nové konfiguraci s displejem typu OLED a Quad HD rozlišením.
Dell Alienware 13 je podle slov výrobce zcela prvním herním notebookem vybaveným OLED displejem. Výhodou tohoto typu panelu ve srovnání s běžnějším LCD má být především kvalitnější zobrazení černé pro lepší kontrast. Dell se u třináctipalcového displeje chlubí kontrastním poměrem 100000:1 a odezvou 1 ms, což je nejméně ze všech zařízení z řady Alienware. Ke špičce se zařadí také rozlišení 2560 x 1440 obrazových bodů (Quad HD), součástí standardní výbavy je i dotykové ovládání.

Dále je notebook vybaven procesorem Intel Core šesté generace na architektuře Skylake, a to maximálně Core i7-6500U. Uživatel si může vybrat mezi grafickými kartami Nvidia GeForce GTX 960M a GTX 965M, zvolit až 16GB DDR3L-1600 RAM a kombinaci 128GB M.2 SSD s 512GB HDD. Počítač je kompatibilní s příslušenstvím Alienware Graphics Amplifier, které umožňuje připojení prakticky jakékoliv desktopové grafické karty pro další zvýšení výkonu.

Dell Alienware 13 OLED v neposlední řadě obsahuje 52Wh baterii. Tloušťka celého těla se pohybuje okolo 2,5 cm a hmotnost okolo 2 kg, což na herní notebook nejsou nejhorší hodnoty. Novinka už se prodává na americkém trhu za cenu 1 299 dolarů, v přepočtu 31 000 Kč bez DPH. V létě by se konfigurace s OLED displejem měla dostat i na český trh, cena ale zatím stanovena nebyla.

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama