V pořadí už pátá generace tenkého a lehkého notebooku Dell XPS 13 se klasické windowsové verze dočkala už loni v říjnu, teď do nabídky i vývojářská edice s předinstalovaným Ubuntu 14.04 LTS a všemi potřebnými hardwarovými ovladači i nástroji. Jako první začaly být nabízeny konfigurace s Quad HD+ displejem, procesorem Intel Core i7 šesté generace, 8GB nebo 16GB RAM a až 1TB SSD.

Dell XPS 13 Developer Edition
V budoucnu se zájemci dočkají také cenově dostupnější konfigurace s Full HD displejem, procesorem Intel Core i5, 8GB RAM a 256GB SSD. Ve všech případech se počítač chlubí 13,3“ obrazovkou InfinityEdge s extrémně tenkými rámečky. Dell XPS 13 Developer Edition je určen pro trh v USA a Evropě.
Své edice se systémem Ubuntu 14.04 LTS dostaly i modely Dell Precision se čtyřjádrovými procesory Intel Xeon, které by měly být dostupné na trzích po celém světě. Konkrétně se jedná o následující notebooky:
- cenově dostupná mobilní pracovní stanice Dell Precision 3510,
- nejlehčí a nejtenčí 15“ mobilní pracovní stanice Dell Precision 5510,
- nejvýkonnější 15“ mobilní pracovní stanice Dell Precision 7510,
- nejvýkonnější 17“ mobilní pracovní stanice Dell Precision 7710.
Zdroj: Dell.com