reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Dell představil nejtenčí tablet světa a konkurenci pro Chromecast

, , aktualita
Dell představil nejtenčí tablet světa a konkurenci pro Chromecast
Dell Venue 8 7000 je tablet s tloušťkou jen 6 mm, který zaujme také unikátní technologií fotoaparátu od Intelu. Druhá novinka Dell Cast je miniaturní zařízení, které dokáže proměnit váš tablet s Androidem v desktopový počítač.
Dell představil nejtenčí tablet světa a konkurenci pro Chromecast

Dell Venue 8 7000


Dell Venue 8 7000 je už po designové stránce jedním z nejunikátnějších tabletů, který kdy spatřil světlo světa. S tloušťkou pouhých 6 mm poráží i tak tenké modely konkurence, jako například Samsung Galaxy Tab S (6,6 mm) nebo minulý týden představený Sony Xperia Z3 Tablet Compact (6,4 mm).

Novinka od Dellu má výrazně zakulacené rohy a jeho zadní strana je nejspíš vyrobena z hliníku. Okraje kolem displeje jsou ze tří stran extrémně malé, naopak okraj na čtvrté straně je opravdu mohutný. Je to totiž místo pro hlasitý reproduktor a 2MPx přední kamerku, ale také pro pohodlnější držení tabletu.

Dell Venue 8 7000 disponuje 8,4” OLED displejem s velmi vysokým rozlišením 2560 x 1600 obrazových bodů. Výsledná jemnost tedy činí ve srovnání s ostatními tablety značně nadprůměrných 359 ppi. O výkon se stará čtyřjádrový procesor Intel Atom s architekturou Moorefield, který může být taktován na 1,6 až 2,0 GHz.

Další chloubou tablet je zadní fotoaparát, respektive hned tři fotoaparáty. Venue 8 7000 totiž přichází s novou technologií Intel RealSense 3D. Zatímco hlavní fotoaparát pořizuje 8MPx snímky, zbylé dva prodávědjí trojrozměrné mapování prostoru. Těšit se tak můžeme na ostřejší snímky, ale také nové funkce a efekty. Technologie Intel RealSense 3D je ještě pokročilejší než Dual Camera, kterou používá HTC ve své vlajkové lodi One (M8).

V otázce další výbavy nebyl výrobce zrovna nejsdílnější, neoficiálně se ovšem hovoří o přítomnosti 2GB RAM, 16GB vnitřní paměti s možností rozšíření pomocí micro SD karet a operačním systému Android 4.4 KitKat. Zpočátku Dell nabídne tablet pouze s Wi-Fi, v budoucnu ovšem nevylučuje také příchod varianty s podporou LTE.

Dell Venue 8 7000 by se měl dostat na trh do letošních Vánoc. Další detaily o ceně a dostupnosti, ale také podrobnější informace o výbavě, se snad dozvíme už brzy.


Dell Cast


Dell Cast je malé zařízení, které na první pohled umí to samé jako Google Chromecast. Ve skutečnosti se ovšem jedná o trochu rozdílná zařízení. Novinku od Dellu připojíte do HDMI konektoru vašeho televizoru či monitoru a na tabletu s Androidem zapnete speciální aplikaci pro bezdrátové zrcadlení obrazovky. pdoprováno je až Full HD rozlišení.

Kromě prohlížení fotografií, přehrávání filmů či hraní her můžete Dell Cast využít také k práci. Stačí, když k zařízení ještě připojíte klávesnici a myš a rázem jste vytvořili desktopový počítač, jehož srdcem je váš tablet s Androidem. Zařízení obsahuje jen jeden USB port, pokud tedy budete chtít používat myš i klávesnici zároveň, bude nutné aspoň jedno z těchto příslušenství připojit bezdrátově.

Dell Cast bude na americkém trhu stát 80 dolarů, v přepočtu asi 1 700 Kč.

Zdroj: PhoneArena.com, Slashgear.com