www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Dell opraví problém s GPU na noteboocích XPS 15 9570

Dell opraví problém s GPU na noteboocích XPS 15 9570
, , aktualita
Dell se konečně postavil čelem k chybě v BIOSu, která mohla snižovat herní výkon grafických karet Nvidia na noteboocích XPS 15 9570. Nyní společnost prohlásila, že o problému ví a pracuje na jeho odstranění.
K oblíbeným
reklama
Od letošního podzimu si někteří majitelé notebooku Dell XPS 15 9570 stěžují na snížení herního výkonu od aktualizace rozhraní BIOS na verzi 1.4.1 nebo 1.5. Grafická karta Nvidia totiž měla snižovat svou frekvenci při nižších teplotách, ale pokud se teplota zvýšila na určitou úroveň, přestala karta omezovat výkon. Tuto chybu potvrdili také redaktoři webu Notebookcheck.net, kteří daný model notebooku otestovali v kombinaci s benchmarkem Unigine Heaven. Nastavili plné detaily, rozlišení na Full HD a grafickou kartu na maximální výkon. Přesto dosáhli velmi slabé snímkovací frekvence od 5 do 15 FPS, a to kvůli nízkému taktu GPU.
 
 
Až ve chvíli, kdy teplota karty rázem vzrostla ze 48 °C na 55 °C, se také zvýšil výkon GPU na běžné hodnoty. Řešením, jak dosáhnout dostatečného výkonu ve hrách, je tedy rychle zvýšit teplotu GPU. A to lze učinit například spuštěním dvou graficky náročných úloh najednou. Redaktoři webu Notebookcheck.net také potvrdili, že ve verzi BIOS 1.3 se problém neobjevuje, takže dalším možným řešením je downgrade, ale ten už s sebou přináší i určitá rizika. Problém byl objeven u konfigurace s kartou GeForce GTX 1050, zatímco u modelu s GTX 1050 Ti se ho nepodařilo napodobit. To znamená, že chyba nepostihla zdaleka všechny notebooky Dell XPS 15 9570.
 
Zatím jsme si řekli o neoficiálních řešeních, ale jak se s problémem hodlá vypořádat výrobce počítače? Dell nejprve odmítal existenci chyby, ačkoliv redaktoři poskytli jak svá naměřená data, tak stížnosti ostatních uživatelů nalezené na internetu. Nakonec ovšem Dell svůj postoj přehodnotil a tento týden zaslal zástupce společnosti zprávu, že na opravě chyby se už pracuje. Řešení by měla přinést příští verze BIOSu, která by měla vyjít do konce prosince. Můžeme očekávat, že půjde o verzi s označením 1.6.1 nebo 1.7, ale potvrzené to zatím nemáme. Mezitím sice vyšel už BIOS 1.6, ale ten patrně nepřinesl žádné opravy související s GPU. Pokud tedy máte dotčený model notebooku a setkali jste se s popisovaným problémem, nemusíte se bát, oficiální řešení už je na cestě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala