www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Dell opraví problém s GPU na noteboocích XPS 15 9570

Dell opraví problém s GPU na noteboocích XPS 15 9570
, , aktualita
Dell se konečně postavil čelem k chybě v BIOSu, která mohla snižovat herní výkon grafických karet Nvidia na noteboocích XPS 15 9570. Nyní společnost prohlásila, že o problému ví a pracuje na jeho odstranění.
K oblíbeným
reklama
Od letošního podzimu si někteří majitelé notebooku Dell XPS 15 9570 stěžují na snížení herního výkonu od aktualizace rozhraní BIOS na verzi 1.4.1 nebo 1.5. Grafická karta Nvidia totiž měla snižovat svou frekvenci při nižších teplotách, ale pokud se teplota zvýšila na určitou úroveň, přestala karta omezovat výkon. Tuto chybu potvrdili také redaktoři webu Notebookcheck.net, kteří daný model notebooku otestovali v kombinaci s benchmarkem Unigine Heaven. Nastavili plné detaily, rozlišení na Full HD a grafickou kartu na maximální výkon. Přesto dosáhli velmi slabé snímkovací frekvence od 5 do 15 FPS, a to kvůli nízkému taktu GPU.
 
 
Až ve chvíli, kdy teplota karty rázem vzrostla ze 48 °C na 55 °C, se také zvýšil výkon GPU na běžné hodnoty. Řešením, jak dosáhnout dostatečného výkonu ve hrách, je tedy rychle zvýšit teplotu GPU. A to lze učinit například spuštěním dvou graficky náročných úloh najednou. Redaktoři webu Notebookcheck.net také potvrdili, že ve verzi BIOS 1.3 se problém neobjevuje, takže dalším možným řešením je downgrade, ale ten už s sebou přináší i určitá rizika. Problém byl objeven u konfigurace s kartou GeForce GTX 1050, zatímco u modelu s GTX 1050 Ti se ho nepodařilo napodobit. To znamená, že chyba nepostihla zdaleka všechny notebooky Dell XPS 15 9570.
 
Zatím jsme si řekli o neoficiálních řešeních, ale jak se s problémem hodlá vypořádat výrobce počítače? Dell nejprve odmítal existenci chyby, ačkoliv redaktoři poskytli jak svá naměřená data, tak stížnosti ostatních uživatelů nalezené na internetu. Nakonec ovšem Dell svůj postoj přehodnotil a tento týden zaslal zástupce společnosti zprávu, že na opravě chyby se už pracuje. Řešení by měla přinést příští verze BIOSu, která by měla vyjít do konce prosince. Můžeme očekávat, že půjde o verzi s označením 1.6.1 nebo 1.7, ale potvrzené to zatím nemáme. Mezitím sice vyšel už BIOS 1.6, ale ten patrně nepřinesl žádné opravy související s GPU. Pokud tedy máte dotčený model notebooku a setkali jste se s popisovaným problémem, nemusíte se bát, oficiální řešení už je na cestě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala