www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Dell opraví problém s GPU na noteboocích XPS 15 9570

Dell opraví problém s GPU na noteboocích XPS 15 9570
, , aktualita
Dell se konečně postavil čelem k chybě v BIOSu, která mohla snižovat herní výkon grafických karet Nvidia na noteboocích XPS 15 9570. Nyní společnost prohlásila, že o problému ví a pracuje na jeho odstranění.
reklama
Od letošního podzimu si někteří majitelé notebooku Dell XPS 15 9570 stěžují na snížení herního výkonu od aktualizace rozhraní BIOS na verzi 1.4.1 nebo 1.5. Grafická karta Nvidia totiž měla snižovat svou frekvenci při nižších teplotách, ale pokud se teplota zvýšila na určitou úroveň, přestala karta omezovat výkon. Tuto chybu potvrdili také redaktoři webu Notebookcheck.net, kteří daný model notebooku otestovali v kombinaci s benchmarkem Unigine Heaven. Nastavili plné detaily, rozlišení na Full HD a grafickou kartu na maximální výkon. Přesto dosáhli velmi slabé snímkovací frekvence od 5 do 15 FPS, a to kvůli nízkému taktu GPU.
 
 
Až ve chvíli, kdy teplota karty rázem vzrostla ze 48 °C na 55 °C, se také zvýšil výkon GPU na běžné hodnoty. Řešením, jak dosáhnout dostatečného výkonu ve hrách, je tedy rychle zvýšit teplotu GPU. A to lze učinit například spuštěním dvou graficky náročných úloh najednou. Redaktoři webu Notebookcheck.net také potvrdili, že ve verzi BIOS 1.3 se problém neobjevuje, takže dalším možným řešením je downgrade, ale ten už s sebou přináší i určitá rizika. Problém byl objeven u konfigurace s kartou GeForce GTX 1050, zatímco u modelu s GTX 1050 Ti se ho nepodařilo napodobit. To znamená, že chyba nepostihla zdaleka všechny notebooky Dell XPS 15 9570.
 
Zatím jsme si řekli o neoficiálních řešeních, ale jak se s problémem hodlá vypořádat výrobce počítače? Dell nejprve odmítal existenci chyby, ačkoliv redaktoři poskytli jak svá naměřená data, tak stížnosti ostatních uživatelů nalezené na internetu. Nakonec ovšem Dell svůj postoj přehodnotil a tento týden zaslal zástupce společnosti zprávu, že na opravě chyby se už pracuje. Řešení by měla přinést příští verze BIOSu, která by měla vyjít do konce prosince. Můžeme očekávat, že půjde o verzi s označením 1.6.1 nebo 1.7, ale potvrzené to zatím nemáme. Mezitím sice vyšel už BIOS 1.6, ale ten patrně nepřinesl žádné opravy související s GPU. Pokud tedy máte dotčený model notebooku a setkali jste se s popisovaným problémem, nemusíte se bát, oficiální řešení už je na cestě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala