Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dell opět končí s Androidem

8.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Dell oznámil, že přestane nabízet tablety z řady Venue vybavené Androidem. Znamená to také, že uživatelé těchto modelů mohou zapomenout na softwarové aktualizace. Místo toho se společnost chce zaměřit na konvertibilní zařízení s Windows.
Dell na poli zařízení s Androidem nikdy nedosáhl žádných výraznějších úspěchů, i když některé modely vypadaly opravdu zajímavě. Jenže konkurence je veliká a Dellu se zkrátka nepovedlo dosáhnout takových úspěchů, jaké si představoval. Dell postupně omezil nabídku zařízení s Androidem, takže své produkty s tímto operačním systéme nabízel už jen v řadě tabletů Venue, která ani není oficiálně dostupná na českém trhu.
Dell Venue 10 7000


Nedávno se ovšem Dell rozhodl zcela ukončit výrobu tabletů s Androidem a místo toho se chce zaměřit na konvertibilní zařízení s Windows 10, přičemž některá z nich spadají do už zmíněné řady Venue. Zástupce společnosti uvedl, že trh s tablety je už přesycený a zájem zákazníků o tento typ zařízení klesá, proto se chce Dell vydat trochu jiným směrem. Majitelé tabletů Dell Venue s Androidem mohou zapomenout na aktualizace přinášející novou verzi systému, ale záruka pochopitelně zůstává.

Výrobce ovšem dveře Androidu nezavírá úplně, v budoucnu nevylučuje, že by se k této platformě mohl vrátit. Ostatně to už jednou udělal, když po smartphonech Dell Streak, Dell Venue a Venue Pro ukončil v roce 2012 výrobu zařízení s Androidem, ale zanedlouho řadu Venue obnovil a začal v ní nabízet tablety se systémem od Googlu.

Zdroj: Cnet.com
reklama