reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Dell chystá standard pro bezdrátové dobíjení notebooků

, , aktualita
Dell chystá standard pro bezdrátové dobíjení notebooků
Ve světě mobilních telefonů jsou technologie pro bezdrátové dobíjení již dlouho známé a používané, ovšem notebooky zatím nic takového neznají. Společnost Dell to chce změnit s pomocí Alliance for Wireless Power (A4WP)
Dell chystá standard pro bezdrátové dobíjení notebooků
Dell si za třech hlavních rivalů na poli bezdrátového dobíjení tedy vybral Alliance for Wireless Power (A4WP), s jejíž pomocí chce přinést tuto novou funkci do světa notebooků. A4WP má v rukávu jedno eso, a sice to, že její řešení umožňuje dobíjet více zařízení současně. Dell pak slibuje, že bezdrátové dobíjení bude pro uživatele maximálně pohodlné, nebude třeba přesně položit notebook na dobíjecí podložku, čili tu bude jistá vůle a problémy nebudou ani s rychlostí dobíjení a schopností poskytnout potřebnou energii.

Alliance for Wireless Power se přitom už chystala zaměřit na bezdrátové dobíjení zařízení, které potřebují 20 až 50 W, do čehož se mohou vejít ultrabooky i klasické notebooky, ovšem už těžko pak opravdu výkonné (herní) stroje. Využije k tomu svou technologii Rezence využívající magnetickou rezonanci. Ta ve své moderní verzí má umožnit snadné dobíjení více zařízení najednou a oproti první generaci poskytne více volnosti při usazování dobíjeného zařízení na podložku. Navíc jí nemá vadit blízkost kovových předmětů, tedy třeba klíčů nebo mincí. A aby Rezence věděla, s jakým zařízením má tu čest spolupracovat, využije k tomu technologii Bluetooth.


A4WP však jistě nenabídne bezdrátové dobíjení pouze firmě Dell, neboť do ní samotné patří řada firem, a to konkrétně Broadcom, Intel, Qualcomm, Samsung, Fujitsu, HTC, LG, Panasonic a SanDisk, čili i někteří další výrobci počítačů. Dell však dosud neprozradil, jaké produkty nabídnou bezdrátové dobíjení Rezence, a tedy ani to, kdy se dostanou na trh. Na konci zprávy bylo pouze uvedeno, že Rezence se nemusí uplatnit pouze v podobě dobíjecích podložek, ale může se stát třeba součástí nábytku nebo přijde integrovaná v automobilech.

Zdroj: Hexus.net