reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Dell Alienware 13: malý herní laptop i s Broadwell

, , aktualita
Dell Alienware 13: malý herní laptop i s Broadwell
Dell si pod svou známou značkou Alienware připravil nový model malého herního notebooku, který dostal prosté označení Alienware 13 a stane se nejmenším modelem svého druhu v nabídce této firmy. Dosud to byl Alienware 14.
Dell Alienware 13: malý herní laptop i s Broadwell
Dell Alienware 13 má pochopitelně 13" obrazovku, či tedy nejspíše 13,3", a to v těle s hmotností mírně nad 2 kg, jehož tloušťka je cca 25 mm. Tato novinka se tedy zařazuje do spodní části nabídky notebooků Alienware, ale to pouze co se týče rozměrů.

Na výběr bude mezi mnoha konfiguracemi, které budou mít společného to, že využijí procesory Intel Core a grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 860M. Z hlediska grafického výkonu na tom tedy budou všechny stejně a dá se předpokládat, že odlišné procesory už s výkonem ve hrách příliš nezahýbou. Nicméně Dell ve specifikacích nezveřejnil, jaké konkrétní modely procesorů Core i5 a i7 rodiny U jsou v nabídce. Dozvěděli jsme se ale, že pro některé verze tohoto notebooku se počítá i s novou generací Core "Broadwell".

Zatím ještě předběžné specifikace tedy mluví o 13" displeji IPS s nabídkou rozlišení 1366 x 768, 1920 x 1080, 2560 x 1440, nebo 3200 x 1800 a volitelná bude i dotyková vrstva. O procesorech a grafice jsme již mluvili a pak budeme mít na výběr mezi různými HDD a SSD (optická mechanika se už nevejde) a pak tu budou reproduktory značky Klipsch, baterie s výdrží až 8 hodin a pro chlazení tu budou ventilátory podsvícené pomocí LED, přičemž světelné diody budou i na jiných místech notebooku, třeba na krytu displeje a snad i pod klávesnicí. Co se týče operačního systému, mezi možnosti patří Windows 7 a 8.1.

Alienware 13 přijde na trh až v listopadu, takže můžeme předpokládat, že procesory Broadwell se uplatní už v prvních verzích.

Zdroj: Hexus.net