Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Další smartphone se 4K displejem bude od BenQ

5.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Po Sony Xperia Z5 Premium se na obzoru objevil další smartphone vybavený displejem se 4K rozlišením. Na svědomí jej má překvapivě společnost BenQ a už nyní je jasné, že půjde o velice zajímavý kousek i po stránce designu.
BenQ F55 bude název nové vlajkové lodi, která by měla být představena co nevidět. Informace o chystaném smartphonu se objevily na webových stránkách ocenění za design Red Dot, odkud jsme se dozvěděli třeba i o dosud nepředstaveném Asusu Zenfone 3. Taiwanská společnost BenQ je u nás sice známá především monitory a dataprojektory, v nabídce má ovšem i smartphony s Androidem, některé z nich se objevily také na českém trhu. Jednalo se modely nižší až střední třídy, teď ovšem výrobce připravil špičkový model po stránce designu i výbavy.

BenQ F55 nabídne jako jeden z prvních smartphonů na světě displej se 4K rozlišením. V tuto chvíli není jasné, na jaké úhlopříčce se toto rozlišení objeví ani zda bude telefon přepínat do 4K jen v určitých situacích, jako je prohlížení fotografií nebo přehrávání videí, což jsme mohli vidět u Xperie Z5 Premium, která přišla s 5,5“ o rozlišení 2160 x 3840 pixelů. Výrobce se k tomuto kroku rozhodl z důvodu, aby nedocházelo ke zbytečnému zatížení čipsetu a tím i rychlému vybíjení baterie.

Kromě 4K displeje toho o výbavě BenQ F55 více konkrétního nevíme, v doprovodném textu je pouze vychvalován fotoaparát a jeho schopnosti nahrávání videí, které by měly být excelentní. Neznámý zatím zůstává použitý procesor, vzhledem k rozlišení displeje bude ovšem telefon potřebovat opravdu výkonný hardware, takže jako nejpravděpodobnější možnost se jeví Qualcomm Snapdragon 820, který používá i většina konkurenčních vlajkových lodí.

BenQ F55 se rozhodně neztratí ani designem, podobně jako u jiných high-endových modelů byla použita celokovová konstrukce, celkově ovšem design působí velmi originálně, což dnes můžeme o nějakém smartphonu říct jen zřídkakdy. Nejoriginálnější je asi řešení zadní strany v oblasti fotoaparátu, kde nalezneme motiv soustředných kruhů kolem objektivu fotoaparátu. Zveřejněné obrázky navíc naznačují, že přístroj by mohl disponovat stereo reproduktory a portem micro USB (nikoliv nejnovějším USB Type-C).

Zdroj: Liliputing.com
reklama