www.svetmobilne.cz
>
>
>

Další novinky z Google I/O 2019 (1. část): chytřejší Asistent a vizuální vyhledávání

Další novinky z Google I/O 2019 (1. část): chytřejší Asistent a vizuální vyhledávání
, , aktualita
Google při vyhledávání nabídne 3D model daného předmětu s využitím rozšířené reality. Google Lens doporučí nejlepší položky z jídelního lístku a zobrazí vám fotky daných jídel. Google Assistant se stane mnohem rychlejším a dokonce za vás vyplní objednávky.
K oblíbeným
reklama
Google I/O 2019 není jen o Androidu Q a nových Pixelech 3a, jak by se mohlo zdát na první pohled. Americký gigant na vývojářské konferenci oznámil také další vylepšení pro své služby a produkty. Pojďme se podívat na nejdůležitější z nich.

 

Rozšířená realita ve vyhledávači


 
Aplikace Google Search nabídne více vizuálních informací než doposud. Třeba při výběru nových bot si můžete vysněný pár prohlédnout pomocí 3D modelu ze všech stran a pomocí rozšířené reality (AR) dokonce zobrazit přímo v prostoru, abyste vyzkoušeli, jak ladí k vašemu oblečení. Při sledování televizního dokumentu (nebo filmu Čelisti) si zase můžete zobrazit 3D model žraloka v reálné velikosti, studenti medicíny zase ocení třeba pohyblivý model svalů.
 
Google Serch začne zobrazovat vývoj nějaké zprávy v čase z více zdrojů a bude indexovat také podcasty, které si můžete v aplikaci rovnou přehrát.

 

Google Lens vám ukáže fotky jídel z menu


 
Zdokonalená aplikace pro vizuální vyhledávání Google Lens přináší několik vylepšení, které vám při návštěvě restaurace. Pokud telefonu ukážete jídelní lístek, zvýrazní vám nejoblíbenější pokrmy. Po kliknutí na jakékoliv jídlo potom zobrazí jeho skutečné fotografie a hodnocení od jiných hostů, a to zásluhou propojení s novou funkcí v Mapách. Při placení potom stačí aplikací Lens zaměřit účet a ta vám vypočítá výši spropitného.
 
Další novinkou je přečtení vyfoceného textu v původním nebo přeloženém jazyce. Novinka tak pomůže jak cestovatelům v cizích zemích, tak osobám, které neumějí číst a psát. Proto se Google Lens rozšiřuje na levné smartphony s platformou Android Go, které cílí právě na rozvojové trhy, kde stále přetrvává negramotnost.

 

Google Assistant v nové generaci


 
Asistent od Googlu brzy získá novou generaci, která by měla být nesrovnatelně rychlejší než ta současná. Přímo na I/O bylo ukázáno demo, během kterého smartphone zpracoval několik příkazů za sebou v různých aplikacích bez zaváhání a neustálého opakování fráze „Hey Google!“. Ke zpracování dochází přímo v telefonu, odpadá tedy prodleva kvůli internetovému připojení. Velikost všech potřebných souborů se Googlu podařilo zmenšit ze 100 GB na pouhých 0,5 GB. S funkcí Pick for You také Assistant nabídne personalizovanější výsledky, třeba při vyhledávání receptu. A k vypnutí budíku postačí zakřičet „Stop“, takže rána zas mohou být o něco příjemnější.

 

Konec vyplňování dlouhých objednávek?


 
Vloni byla představena funkce Duplex, která za uživatele provede rezervaci stolu v restauraci, třeba i zavoláním do podniku. Nyní se vychytávka rozšiřuje do dalších oblastí. Třeba při rezervaci auta odpadne nutnost vyplňování objednávky. Stačí dát přes Google Assistant příkaz, že chcete pro svou nadcházející cestu rezervovat auto a funkce Duplex najde příslušná data v kalendáři, otevře stránku autopůjčovny a vyplní všechny potřebné údaje, které získá i z dalších služeb jako Gmail. Před samotným dokončením rezervace samozřejmě uživatel musí pečlivě zkontrolovat všechny údaje. Funkce ovšem nevyžaduje žádný zásah ze strany provozovatele stránek, o vše se stará Google. Novinka bude dostupná během letoška v USA a Velké Británii.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala