Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Další elektrické SUV: Audi uvádí koncept Q4 E-tron

7.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Letošní ženevský autosalon ukázal mnoho elektromobilů a jedním z konceptů bylo i SUV z dílen automobilky Audi. Jmenuje se Q4 E-tron a slibuje dojezd až 450 kilometrů na jedno nabití akumulátoru.
Společnost Audi na letošním ženevském autosalonu představuje koncept elektrického SUV s názvem Q4 E-tron. S mírami 4,59 metru na délku, 1,9 metru na šířku a 1,61 metru na výšku je o něco kratší než nynější Q5, ale o něco širší. Jeho rozvor činí 2,77 metru. Koncept je postaven na platformě MEB, která bude základem elektromobilů celého koncernu Volkswagen.
 
Audi Q4 E-tron
 
Zadní kola bude pohánět elektromotor o výkonu 150 kW. Pokud by ale došlo k prokluzu kol nebo by řidič požadoval vyšší výkon, může se do hry zapojit i přední elektromotor a výkon soustavy stoupne na 225 kW. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere vozu jen 6,3 sekundy, maximální rychlost bude elektronicky limitována na 180 km/h.
 
Audi Q4 E-tron
 
Energii si motory berou z 82kWh akumulátoru, který slibuje dojezd 450 km podle novější a trošku přesnější normy WLTP. . Podporuje i rychlé nabíjení se 125 kW a výrobce hovoří o tom, že 80 % akumulátoru bude nabito za 30 minut.
 
Audi Q4 E-tron
 
Zajímavostí je lak Solar Sky, který více odráží některá spektra světla, čímž snižuje zahřívání karoserie a tím se i lehce snižuje potřebný výkon klimatizace a zvyšuje dojezd (resp. nesnižuje ho tak moc). Další zajímavostí je možnost volit si tvar předních i zadních světel, ve výběru je 25 různých uspořádání LED. Produkční verze vozu by se měla objevit koncem roku 2020.
 
Audi Q4 E-tron
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama