www.svetmobilne.cz
>
>

Další elektrické SUV: Audi uvádí koncept Q4 E-tron

Další elektrické SUV: Audi uvádí koncept Q4 E-tron
, , aktualita
Letošní ženevský autosalon ukázal mnoho elektromobilů a jedním z konceptů bylo i SUV z dílen automobilky Audi. Jmenuje se Q4 E-tron a slibuje dojezd až 450 kilometrů na jedno nabití akumulátoru.
K oblíbeným
reklama
Společnost Audi na letošním ženevském autosalonu představuje koncept elektrického SUV s názvem Q4 E-tron. S mírami 4,59 metru na délku, 1,9 metru na šířku a 1,61 metru na výšku je o něco kratší než nynější Q5, ale o něco širší. Jeho rozvor činí 2,77 metru. Koncept je postaven na platformě MEB, která bude základem elektromobilů celého koncernu Volkswagen.
 
Audi Q4 E-tron
 
Zadní kola bude pohánět elektromotor o výkonu 150 kW. Pokud by ale došlo k prokluzu kol nebo by řidič požadoval vyšší výkon, může se do hry zapojit i přední elektromotor a výkon soustavy stoupne na 225 kW. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere vozu jen 6,3 sekundy, maximální rychlost bude elektronicky limitována na 180 km/h.
 
Audi Q4 E-tron
 
Energii si motory berou z 82kWh akumulátoru, který slibuje dojezd 450 km podle novější a trošku přesnější normy WLTP. . Podporuje i rychlé nabíjení se 125 kW a výrobce hovoří o tom, že 80 % akumulátoru bude nabito za 30 minut.
 
Audi Q4 E-tron
 
Zajímavostí je lak Solar Sky, který více odráží některá spektra světla, čímž snižuje zahřívání karoserie a tím se i lehce snižuje potřebný výkon klimatizace a zvyšuje dojezd (resp. nesnižuje ho tak moc). Další zajímavostí je možnost volit si tvar předních i zadních světel, ve výběru je 25 různých uspořádání LED. Produkční verze vozu by se měla objevit koncem roku 2020.
 
Audi Q4 E-tron
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala