Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Další detaily o notebooku Xiaomi: dvě verze, dvě ceny?

23.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Do představení prvního notebooku čínské značky Xiaomi zbývá s velkou pravděpodobností méně než týden. Odpovídá tomu i množství spekulací a údajných obrázků, které začínají kolovat po síti. Ovšem ne všemu se dá samozřejmě věřit.
Notebook od Xiaomi je dlouhou dobu skoro až bájným produktem, o kterém se čas od času začalo mluvit, ale potom zase vše vyšumělo do ztracena. Teď jsme ovšem jeho představení bezpochyby nejblíže, mělo by k němu dojít 27. července na tiskové konferenci. Původně se spekulovalo, že počítač nabídne velmi nízkou cenu umožněnou mimo jiné procesorem Intel Atom. Podle novějších informací ovšem výrobce vsadí spíše na výkon, a ve svém notebooku použije procesory Intel Core šesté generace na architektuře Skylake.

Tento týden se na čínských webech objevily snímky z údajné prezentace, kterou by mělo mít Xiaomi připravenou na už zmíněnou tiskovou konferenci. Podle údajů z prezentace bude notebook dostupný ve standardní a high-endové verzi. První jmenovaná by měla nabídnout procesor Intel Core i5-6200U, integrovanou grafiku Intel HD 520, 8GB RAM a 256GB SSD za cenu 3 999 juanů, v přepočtu asi 14 700 Kč bez DPH. Za 6 699 juanů, tedy bezmála 25 000 Kč bez DPH, bude údajně k dostání verze vybavená procesorem Intel Core i7-6700HQ, dedikovanou grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 970M, 16GB RAM a 512GB SSD. Společnou částí výbavy by měl 15,6“ displej a předinstalovaný operační systém Windows 10.

Prezentace sice vypadá jako ta, kterou Xiaomi používá na svých akcích, nutno ovšem podotknout, že vytvořit si doma podobné obrázky není zase tak složitý úkol. Navíc jsou tyto specifikace v rozporu s předchozími, které hovořily o variantách s 11“ a 13“ displejem. Nejednalo by se ostatně o první a možná ani poslední falešné informace, které se objevily v souvislosti s připravovaným notebookem Xiaomi. Spolu s prezentací se totiž objevilo i několik renderů zařízení, nebylo ovšem vůbec těžké zjistit, že se ve skutečnosti jedná o jeden z modelů Zenbooku s odstraněným logem Asus. Dokud tedy nedojde k oficiálnímu představení notebooku, musíme veškeré „uniklé“ informace brát s určitou rezervou.
Nový notebook od Xiaomi? Ale nikoliv, tohle je Asus Zenbook UX501VW


Zdroj: Gizmochina.com
reklama