Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Další detaily o novém Macbooku Pro: Touch ID v tlačítku napájení a grafika AMD Polaris?

11.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Aktuální generace Macbooku Pro se po mnoha letech dočká nástupce. Několik střípků informací jsme o něm věděli už dříve, pár dalších přibylo v uplynulých dnech. Týkají se umístění čtečky otisků prstů, použité grafické karty či nabízených barevných variant.
V tuto chvíli nabízený Macbook Pro je tady s námi už čtyři roky, novou generaci tedy potřebuje jako sůl. Apple by ji měl oznámit v letošním roce, aktualizace se přitom bude týkat třinácti- i patnáctipalcové varianty. Změny by měly být patrné už na první pohled díky proměněnému designu, který by měl být podobný jako u loňského dvanáctipalcového Macbooku. Také jistě dojde k výraznému snížení tloušťky i hmotnosti. Mezi nabízenými barevnými variantami by neměla šedá, zlatá ani stříbrná.

Co se výbavy týče, hovořilo se zatím třeba o použití čtečky otisků prstů Touch ID. Až nyní se ovšem objevila informace o jejím umístění – najít bychom ji měli na tlačítku pro zapínání/vypínání notebooku, takže by neměla nijak narušovat design zařízení. Očekáváno je také výrazné zvětšení šířky trackpadu, tedy dotykové plošky nahrazující klasickou myš. Podle dostupných informací by měl být Macbook Pro volitelně dostupný i s dedikovanou grafickou kartou AMD na nové architektuře Polaris.
Koncept, jak by mohl vypadat druhý displej na Macbooku Pro


Už z dřívějších měsíců víme o přítomnosti sekundárního OLED displeje, který údajně nahradí řadu funkčních kláves. Sloužit by měl jak k ovládání, tak k zobrazování času a dalších informací. Chybět by neměl ani reversibilní port USB Type-C s podporou rozhraní Thunderbolt 3. Nakonec zbývá zodpovědět otázku, kdy bude nový Macbook Pro oficiálně představen. Dosud se spekulovalo, že se tak stane v září spolu s iPhony 7, ale nakonec na této tiskovce nic o Macboocích nejspíš nezazní. Buď tedy bude uspořádána samostatní tisková konference, nebo se zkrátka nový Macbook Pro v tichosti objeví na stránkách Applu, což je možná pravděpodobnější varianta.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama