Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Cyclevision Edge, cyklistická helma se dvěma kamerami

21.2.2018, Milan Šurkala, aktualita
Na Kickstarteru byla spuštěna kampaň na netradiční cyklistickou helmu Cyclevision Edge. Ta je vybavena dvěma kamerkami, díky čemuž může pomoci objasnit nehody cyklistů i být použita jako akční kamera.
Kickstarter je plný více či méně zajímavých konceptů, které chtějí přijít na světlo světa. Jedním z nich je cyklistická helma Cyclevision Edge. Ta je zajímavá přítomností dvojice kamer, jedna je vepředu, druhá pak vzadu. To může být užitečné k objasnění nehod cyklistů, kdy záznam z kamery pomůže zjistit, jak se vlastně nehoda stala. Podobně je tomu dnes už v mnoha autech. Kamerky lze samozřejmě použít i k záznamu akčních záběrů, tedy mohou převzít funkci akční kamery.
 
Cyclevision Edge
 
Obě dvě kamery mají 160° úhel záběru (celkově tedy 320°). Záznam probíhá v rozlišení 1920×1080 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Data se ukládají na dvě 32GB vnitřní paměti a poberou zhruba 4 hodiny záznamu. Pokud nezbývá volné místo, začne se přepisovat nejstarší záznam. Helma má zabudovanou 3200mAh baterii, která má dle výrobce postačit na 3,5 hodiny záznamu videa, nabít ji lze za 3 hodiny. 
 
Cyclevision Edge kamera
 
Helma podporuje Wi-Fi připojení ke smartphonu a váží 410 gramů. Stát bude $660, nicméně prozatím je v rámci kampaně stále k dispozici za $450, dodávky by pak měly začít v červenci letošního roku. Cílem je vybrat přes 79 tisíc dolarů, zatím se vybralo 10 tisíc, zbývá však ještě 28 dní.
 
Cyclevision Edge cyklista
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama