Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Creoqode 2048: konzole, na které si zahrajete vlastní hry

25.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Creoqode se snaží uspět na Kickstarteru s projektem mobilní herní konzole založené na open source. Na netradičním displeji z velkých světelných diod si vlastníci budou moct zahrát hry, které sami naprogramují.
Konzole Creoqode 2048 získala své jméno podle více než dvou tisíc světelných diod, které tvoří její displej. Rozlišení činí na první pohled směšných 64 x 32 pixelů, jenže jednotlivé body jsou mnohem větší, než jsme zvyklí z displejů našich smartphonů či notebooků. Od toho se potom odvíjí také samotný postup při programování her, kód je totiž založen na třech proměnných: souřadnicích, barvě a době trvání svícení každého jednotlivého bodu.

Právě na vytváření vlastních her pomocí softwaru Arduino IDE, který je dostupný pro Windows a Mac, stojí celý koncept nové mobilní konzole. Šanci nebudou mít jen zkušení programátoři, ale také začátečníci, kterým pomůže řada tutoriálů a příruček. Cílem je také dát dohromady komunitu, která mezi sebou bude sdílet nebo prodávat vytvořené hry. Tvůrci konzole ovšem slibují, že pro Creoqode 2048 bude možné naprogramovat i jiný typ softwaru, třeba hudební vizualizátory nebo dálkové ovládání dronů, což je možné díky podpoře připojení různých senzorů třetích stran na základní desku. Jako procesor byl použit čip Atmega 2560 R3.

Konzole bude nejen šancí, jak se naučit programovat nebo si ověřit už dříve nabyté zkušenosti, ale také se něco dozvědět o hardwaru. Creoqode 2048 bude možné si objednat ve variantě DIY (do-it-yourself), jejíž komponenty si uživatelé složí sami doma bez použití dodatečného nářadí. Součástí sady budou navíc návody, které při kompletování pomohou. Pro méně zručné potom bude připravena i verze RTG (ready-to-go), která přijde již složená. Creoqode 2048 je možné předobjednat na crowdfundingovém webu Kickstarter, kde stojí 99 liber, v přepočtu 3 500 Kč. Pokud se podaří včas vybrat požadovanou částku, dostane se konzole k prvním zájemcům koncem letošního roku.

Zdroj: Creoqode.com
reklama