www.svetmobilne.cz
>
>
>

Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled

Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled
, , aktualita
Ve Švýcarsku se rozhodli provést zajímavý crash test. Vzali starší dodávku Mercedes-Benz Vito, naložili ji 770 kilogramy betonových květináčů a v rychlosti 50 km/h poslali proti zdi. Asi tušíte, že to nedopadlo moc dobře.
K oblíbeným
reklama
Všichni víme, že bychom se v autech měli připoutat, což platí i pro pasažéry vzadu. Nejen kvůli jejich bezpečí, ale i bezpečí těch vepředu. Při nárazu se totiž mohou stát velmi nebezpečnými projektily. Problémem ale může být i náklad uložený v dodávce. Ve švýcarském DTC ( Dynamic Test Center) se rozhodli to vyzkoušet. Vzali starší Mercedes-Benz Vito a naložili do něj europaletu se 770 kg betonových květináčů. Pak vůz rozjeli na rychlost 50 km/h a nechali ho nabourat do zdi.
 
 
Asi nepřekvapí, že se celá europaleta s nákladem rychle posunula dopředu, proletěla do prostoru pro posádku a některé kusy betonu zezadu proletěly až předním sklem. Pasažéři by asi neměli moc šanci na přežití. Test nicméně ukazoval vůz bez přepážky mezi řidičem a nákladem (osobní verzi Vita). Bylo by zajímavé se podívat, jak moc by posádku dokázala ochránit kovová přepážka, jíž jsou vybaveny standardní užitkové dodávky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR Apple iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem, nahradil iPhone XR
Analytická společnost Omdia provedla další průzkum, který říká, že za první čtvrtletí letošního roku se stal nejprodávanějším smartphonem Apple iPhone 11. Ten na této pozici vystřídal svého předchůdce iPhone XR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD Tesla snižuje ceny svých aut až o 5000 USD
Tesla konečně může začít vyrábět, a aby podpořila prodeje na zpomaleném americkém trhu, přistoupila k nemalým slevám na své automobily. Ceny jednotlivých vozů klesly v některých případech až o 5000 USD.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G Samsung Exynos 880: nový mobilní procesor pro střední třídu s 5G
Pro telefony střední třídy má Samsung nový mobilní procesor Exynos 880. Ten podporuje také moderní 5G datové připojení a umí ho i kombinovat se 4G. Nechybí ani NPU pro zpracování algoritmů umělé inteligence.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením Garmin Quatix 6X Solar: chytré hodinky se solárním nabíjením
Garmin představil další chytré hodinky, které se dokáží nabíjet i pomocí sluneční energie. Jde o Quatix 6X Solar a díky solárnímu panelu mohou prodloužit výdrž svého akumulátoru o další 3 dny provozu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu Volvo představilo elektrické SUV XC40 Recharge na 14minutovém videu
Volvo už brzy uvede na trh své první plně elektrické SUV XC40 Recharge. Necelých 4,5 metrů dlouhý vůz dostane 78kWh akumulátor a zvládne ujet až 400 km na jedno nabití. Automobilka ho nyní představuje na delším videu.
22.5.2020, aktualita, Milan Šurkala