www.svetmobilne.cz
>
>
>

Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný

Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
, , aktualita

Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.

K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla se stále snaží vyvíjet systémy autonomního řízení a přináší další a další verze svého autopilota. Nedávno přibyla funkce Navigate on Autopilot, která kombinovala navigaci a částečně autonomní řízení. Později přišla další aktualizace, která dovolovala vozu měnit jízdní pruhy i úplně bez interakce s řidičem. Jak ale tvrdí Consumer Reports, tahle funkce má k dokonalosti hodně daleko a spíše, než by pomáhala, způsobuje krizové situace.
 
Autopilot Tesly
 
CR zmiňuje např. nelegální předjíždění zprava, absenci reakcí na světelné signály okolních řidičů (např. rozsvícení brzdových světel nebo použití směrovek), autopilot se také velmi nevybíravě připojuje do nového jízdního pruhu, kdy to “střihne” těsně před předjížděné vozidlo (které ještě nezřídka předjede zprava), následkem čehož další řidič musí nejednou na brzdy. Tyto problémy vzbuzují obavy, zda se Tesle opravdu podaří představit plně autonomní řízení už koncem tohoto roku, jak bylo slibováno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV
Ford Puma se vrací do výrobního programu, tentokrát to už ale nebude malé stylové kupé na bázi Fiesty, ale malé SUV. I tentokrát ale bude s Fiestou sdílet podlahovou plošinu. Těšit se můžeme na hybridní pohon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km
Před dvěma lety byl oznámen vývoj solárního auta Lightyear One a nyní byl představen první prototyp vozu. Dle výrobce má na jedno nabití akumulátoru ujet 725 km a díky solárním panelům se přes den dokáže nabít na mnoho desítek km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi
Pokud chcete běžně vyzkoušet betaverze produktů Apple, potřebujete mít placený vývojářský účet. iOS 13 a jiné novinky ale nově budete moci vyzkoušet i ve veřejném betatestu. K dispozici je i iPadOS a macOS Catalina.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Včera, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
25.6.2019, aktualita, Milan Šurkala