Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá

22.2.2019, Milan Šurkala, aktualita
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Elektromobily Tesla to mají s hodnocením v Consumer Reports docela veselé. Týká se to i Modelu 3, který v minulosti nedostal doporučující hodnocení kvůli špatným brzdám. Dle měření totiž brzdná dráha vozu o více než 2 metry překračovala tu od velkého pickupu Ford F-150, což je na takové auto, jakým je Model 3, docela ostuda. Společnost Tesla ale na problém zareagovala a pomocí svých typický over-the-air aktualizací změnila řízení brzd, čímž brzdnou dráhu vozu zkrátila o solidních 6 metrů. Díky tomu nakonec Consumer Reports udělilo Modelu 3 pozitivní hodnocení a doporučení ke koupi. To je ale opět minulostí.
 
Tesla Model 3
 
Ačkoli jsou Tesly vozy, které jsou mezi uživateli na naprosté špičce v spokojenosti s produktem, současně se ukazuje, že s kvalitou a spolehlivostí Modelu 3 to není úplně růžové. Consumer Reports totiž na základě dotazníku, který vyplnilo 500 majitelů vozu, zjistilo, že je tu několik nepříjemných záležitostí, kvůli kterým doporučení opět stáhlo. Model 3 tak trápí např. nekvalitní lak a podobně tak nekvalitní části a detaily interiéru i exteriéru (nelícující části karosérie, které trápily Teslu od nepaměti).
 
To ale zdaleka není všechno. Objevilo se i praskající zadní sklo a časté problémy s velkým displejem v interiéru. Jeho citlivost je hodně roztodivná a uživatelé referují, že se někdy chová, jako by se dotýkali i v místech, kde se ale ve skutečnosti nedotkli. Systém tak např. různorodě zvětšuje a zmenšuje mapy v navigaci, nebo jimi posouvá, ač k tomu není důvod. Stejně tak přenastavuje další položky, což se stává např. u přehrávání hudby, ale k náhodným aktivacím dochází i u dalších funkcí. Jindy zase celý systém zamrzá, což je o to mrzutější, že se jím ovládá v podstatě celé auto. Výsledkem je, že vůz dostal podprůměrné hodnocení spolehlivosti.
 
Tesla Model 3
 
Přesto to vypadá, že majitelé Tesel jsou jimi v celkovém součtu fascinováni. Consumer Reports vysvětluje, že podobné chování není neobvyklé u vozů, které mají velkou nadšeneckou komunitu a vysokou spokojenost s produktem mají i jiná podprůměrně spolehlivá auta jako Jeep Wrangler nebo Chevrolet Corvette. Tesla na záležitost reagovala tím, že mnohé z těchto defektů už byly v poslední době odstraněny a na zvyšování kvality výroby se na základě odezvy zákazníků neustále pracuje.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama