www.svetmobilne.cz
>
>
>

Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá

Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
, , aktualita
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
reklama
Elektromobily Tesla to mají s hodnocením v Consumer Reports docela veselé. Týká se to i Modelu 3, který v minulosti nedostal doporučující hodnocení kvůli špatným brzdám. Dle měření totiž brzdná dráha vozu o více než 2 metry překračovala tu od velkého pickupu Ford F-150, což je na takové auto, jakým je Model 3, docela ostuda. Společnost Tesla ale na problém zareagovala a pomocí svých typický over-the-air aktualizací změnila řízení brzd, čímž brzdnou dráhu vozu zkrátila o solidních 6 metrů. Díky tomu nakonec Consumer Reports udělilo Modelu 3 pozitivní hodnocení a doporučení ke koupi. To je ale opět minulostí.
 
Tesla Model 3
 
Ačkoli jsou Tesly vozy, které jsou mezi uživateli na naprosté špičce v spokojenosti s produktem, současně se ukazuje, že s kvalitou a spolehlivostí Modelu 3 to není úplně růžové. Consumer Reports totiž na základě dotazníku, který vyplnilo 500 majitelů vozu, zjistilo, že je tu několik nepříjemných záležitostí, kvůli kterým doporučení opět stáhlo. Model 3 tak trápí např. nekvalitní lak a podobně tak nekvalitní části a detaily interiéru i exteriéru (nelícující části karosérie, které trápily Teslu od nepaměti).
 
To ale zdaleka není všechno. Objevilo se i praskající zadní sklo a časté problémy s velkým displejem v interiéru. Jeho citlivost je hodně roztodivná a uživatelé referují, že se někdy chová, jako by se dotýkali i v místech, kde se ale ve skutečnosti nedotkli. Systém tak např. různorodě zvětšuje a zmenšuje mapy v navigaci, nebo jimi posouvá, ač k tomu není důvod. Stejně tak přenastavuje další položky, což se stává např. u přehrávání hudby, ale k náhodným aktivacím dochází i u dalších funkcí. Jindy zase celý systém zamrzá, což je o to mrzutější, že se jím ovládá v podstatě celé auto. Výsledkem je, že vůz dostal podprůměrné hodnocení spolehlivosti.
 
Tesla Model 3
 
Přesto to vypadá, že majitelé Tesel jsou jimi v celkovém součtu fascinováni. Consumer Reports vysvětluje, že podobné chování není neobvyklé u vozů, které mají velkou nadšeneckou komunitu a vysokou spokojenost s produktem mají i jiná podprůměrně spolehlivá auta jako Jeep Wrangler nebo Chevrolet Corvette. Tesla na záležitost reagovala tím, že mnohé z těchto defektů už byly v poslední době odstraněny a na zvyšování kvality výroby se na základě odezvy zákazníků neustále pracuje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala