www.svetmobilne.cz
>
>
>

Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá

Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
, , aktualita
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
K oblíbeným
reklama
Elektromobily Tesla to mají s hodnocením v Consumer Reports docela veselé. Týká se to i Modelu 3, který v minulosti nedostal doporučující hodnocení kvůli špatným brzdám. Dle měření totiž brzdná dráha vozu o více než 2 metry překračovala tu od velkého pickupu Ford F-150, což je na takové auto, jakým je Model 3, docela ostuda. Společnost Tesla ale na problém zareagovala a pomocí svých typický over-the-air aktualizací změnila řízení brzd, čímž brzdnou dráhu vozu zkrátila o solidních 6 metrů. Díky tomu nakonec Consumer Reports udělilo Modelu 3 pozitivní hodnocení a doporučení ke koupi. To je ale opět minulostí.
 
Tesla Model 3
 
Ačkoli jsou Tesly vozy, které jsou mezi uživateli na naprosté špičce v spokojenosti s produktem, současně se ukazuje, že s kvalitou a spolehlivostí Modelu 3 to není úplně růžové. Consumer Reports totiž na základě dotazníku, který vyplnilo 500 majitelů vozu, zjistilo, že je tu několik nepříjemných záležitostí, kvůli kterým doporučení opět stáhlo. Model 3 tak trápí např. nekvalitní lak a podobně tak nekvalitní části a detaily interiéru i exteriéru (nelícující části karosérie, které trápily Teslu od nepaměti).
 
To ale zdaleka není všechno. Objevilo se i praskající zadní sklo a časté problémy s velkým displejem v interiéru. Jeho citlivost je hodně roztodivná a uživatelé referují, že se někdy chová, jako by se dotýkali i v místech, kde se ale ve skutečnosti nedotkli. Systém tak např. různorodě zvětšuje a zmenšuje mapy v navigaci, nebo jimi posouvá, ač k tomu není důvod. Stejně tak přenastavuje další položky, což se stává např. u přehrávání hudby, ale k náhodným aktivacím dochází i u dalších funkcí. Jindy zase celý systém zamrzá, což je o to mrzutější, že se jím ovládá v podstatě celé auto. Výsledkem je, že vůz dostal podprůměrné hodnocení spolehlivosti.
 
Tesla Model 3
 
Přesto to vypadá, že majitelé Tesel jsou jimi v celkovém součtu fascinováni. Consumer Reports vysvětluje, že podobné chování není neobvyklé u vozů, které mají velkou nadšeneckou komunitu a vysokou spokojenost s produktem mají i jiná podprůměrně spolehlivá auta jako Jeep Wrangler nebo Chevrolet Corvette. Tesla na záležitost reagovala tím, že mnohé z těchto defektů už byly v poslední době odstraněny a na zvyšování kvality výroby se na základě odezvy zákazníků neustále pracuje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM
Apple pravidelně vydává aktualizace svých operačních systémů. Nový iOS 13.2.2 opravuje zejména velmi nepříjemný bug spojený s příliš agresivním managementem RAW, který významně omezoval multitasking.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu
Situace s fotoaparáty na zadních stranách telefonů začíná být pěkně komplikovaná. Xiaomi Mi CC9 Pro jich tam má rovnou pět a byl použit i modul s velmi vysokým 108MPx rozlišením a pixel binningem.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem
Zatímco většina elektromobilů má jednostupňovou převodovku, automobilka Ford u prototypu elektrického Mustangu Lithium použila tradiční 6stupňový manuál. Ten bude z elektromotoru přenášet přes 1350 Nm.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář