www.svetmobilne.cz
>
>

Concept Fire Truck (CFT): elektrické hasicí auto míří i do Amsterdamu

Concept Fire Truck (CFT): elektrické hasicí auto míří i do Amsterdamu
, , aktualita
Concept Fire Truck (CFT) je hasicí nákladní auto, které je poháněno elektromotory a při provozu tedy ekologičtější než varianty se spalovacím motorem. Elektřina pohání dokonce i vodní pumpu. Vylepšená verze poputuje do Amsterdamu.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilita nám proniká už dokonce i do hasicích aut. Takový Linec má elektrickou dodávku už rok a půl, nyní se přidá Amsterdam, který otestuje vylepšený vůz postavený na bázi vozidla Concept Fire Truck (CFT) rakouské společnosti Rosenbauer. Ten tak koncem příštího roku doplní Berlín, který ho zkoušel od jara, takže do testu nového vozu se zapojí dvě evropská města. Připomeňme, že Amsterdam zakázal nákladní vozy, autobusy a taxi se spalovacím motorem ve svých ulicích už od roku 2025 (pro osobní auta to začne platit v roce 2030). V případě Amsterdamu bude ale k dispozici lepší verze s delším dojezdem, neboť původní varianta dojela jen 30 km, přičemž elektřina byla použita i k pohonu vodní pumpu. Je faktem, že hasicí auta zpravidla jezdí jen velmi krátké vzdálenosti (a navíc se vždy vrací na základnu, kde je není problém připojit a dobít), ale i tak byl dojezd limitující.
 
Concept Fire Truck
 
Pro tyto potřeby tu je dieselový extender, který dokáže nabíjet akumulátor, přičemž jde o motor z běžného osobního auta. Je tedy výrazně menší než mnohalitrové naftové motory nákladních aut. Pro ty, kteří by namítali, že ani to nemusí stačit, a elektrický truck "bez šťávy" je k zásahu k ničemu, vzkázal velitel hasičů Schapelhouman z Menlo Park, že vybavení na naftu jim z nejrůznějších důvodů při zásazích selhává také. Dále řekl, že selhání naftové techniky (které se běžně děje) by při zásahu nikdo neřešil, ale selhání elektricky poháněného stroje by vyvolalo neskutečný skandál. Rosenbauer předpokládá, že do roku 2030 bude na světě zhruba 3200 elektrických hasicích aut podobného typu.
 
Concept Fire Truck
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala