Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Co letos čekat od Huawei a Honoru? Tady jsou nejdůležitější modely

6.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský zdroj publikoval přehled nejdůležitějších novinek, které mají letos přijít na trh pod značkami Huawei a Honor. Mezi nejzajímavější patří Huawei Mate 20 nebo Honor 10, novinky však očekáváme také v řadách Nova nebo Enjoy.
Nejen fanoušci Huawei teď očekávají nové modely P20, které by měly přinést displej s výřezem ve stylu iPhonu X nebo trojitý zadní fotoaparát. Dobrou zprávou je, že tyto modely budou představeny už 27. března v Paříži. Na čínské sociální síti Weibo se však objevil přehled dalších významných smartphonů, které mají být letos představeny společností Huawei. A nalezneme tam také novinky, které patrně ponesou podznačku Honor. Jako vždy musíme upozornit, že pravost informací nemůžeme s jistotou potvrdit.
 
 
Stejně jako v případě řady P by mělo dojít také v případě modelů Mate dojít ke změně číslování. Místo Nečekejte tedy Mate 11, ale rovnou Mate 20. Na výběr by mělo být mezi modely Huawei Mate 20 s 5,9" 2K displejem a Huawei Mate 20 Pro vybaveným 6" Full HD displejem. Může se zdát podivné, že model s přídomkem Pro využívá displej s nižším rozlišením, ale něco podobného nalezneme také u již prodávaných telefonů Mate 10 a Mate Pro. Obě připravované novinky by měly využívat procesor Kirin 980, 4GB či 6GB RAM, 64GB nebo 128GB vnitřní úložiště, 20MPx + 12MPx duální zadní fotoaparát a  8MPx přední fotoaparát. Na tyto novinky si však počkáme až do října.
 
Mnohem dříve, konkrétně už v červnu, má být představen Honor 10, další z řady velmi úspěšných modelů. Do vínku by měl dostat 5,7" Full HD displej, procesor Kirin 970, 4GB či 6GB RAM a 64GB nebo 128GB úložiště. Chybět by neměl ani duální fotoaparát v konfiguraci 12 MPx + 20 MPx. Až v prosinci potom údajně přijde odlehčený Honor 10 Lite s procesorem Kirin 670, 3GB až 4GB RAM a duálními fotoaparáty vpředu i vzadu.
 
Výše zmíněný čip Kirin 670 však nejprve využije telefon Huawei Nova 2 Lite, který má být představen už v březnu. K další očekávané výbavě patří 5,6" Full HD displej, 4GB nebo 6GB RAM a 64GB úložiště. V květnu by potom měl přijít nadupaný model Huawei Nova 3 s 6" Full HD displejem, Kirinem 960, až 6GB RAM a maximálně 256GB úložištěm. Duální fotoaparát bychom měli najít na přední i zadní straně. V prosinci by měla následovat vylepšená Nova 3s vybavená jemnějším displejem a výkonnějším procesorem Kirin 970.
 
A nakonec řada Enjoy, která se na evropské trhy dostává pod jinými názvy. Na duben si prý výrobce naplánoval představení Huawei Enjoy 8 Plus s šestipalcovým displejem, procesorem Kirin 670, 2GB či 3GB RAM, 13MPx + 2MPx zadním fotoaparátem a 8MPx předním snímačem. Červenec má patřit modelu Huawei Enjoy 8, který má mít jen 5,5" HD displej a 13MPx zadní fotoaparát. Až koncem roku potom nejspíš přijde Enjoy 8S disponující 5,7" Full HD displejem a duálním zadním fotoaparátem.
 


reklama