Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

CM ErgoStand III: dobře vybavená notebooková základna

, , aktualita
CM ErgoStand III: dobře vybavená notebooková základna
Společnost Cooler Master představila již třetí verzi základny ErgoStand III, která slouží nejen k ergonomickému nastavení polohy notebooků. Vybavena je také ventilátorem nebo vestavěným USB hubem.
CM ErgoStand III: dobře vybavená notebooková základna
Cooler Master ErgoStand III je tedy nová chladicí podložka pod notebooky, která využívá velký 230mm ventilátor s ložisky LDB (Loop Dynamic Bearing). Ten dokáže svými lopatkami protlačit 72 CFM vzduchu při hlučnosti 21 dBA, takže pokud máte problém s přehřívajícím se notebookem, jistě to alespoň trošku pomůže. Podložka je ale také stavitelná, takže si můžete zvolit, v jaké výšce chcete mít obrazovku, ovšem s tím se bude také příslušně zvyšovat i náklon klávesnice. Zde se ale počítá spíše s tím, že využijete klávesnici a myš, které budeme moci připojit přímo do podložky, z níž si tak uděláme trošku jednodušší dokovací stanici.Nastavení sklonu lze provádět jednoduše pomocí kovové nohy, která se bude opírat v zářezech základny, jak ukazuje následující fotografie. Na ní také můžete vidět čtveřici portů (bohužel pouze USB 2.0).Cooler Master uvádí, že jeho nový ErgoStand III je již k dispozici na trhu, a to za 41,90 eur. U nás to znamená cenu přes 1000 Kč. Poohlédnout se tak můžete po modelu R9-NBS-E32K-GP, jehož rozměry jsou 385 x 280 x 47 až 226 mm a hmotnost 1,21 kg. Specifikace mluví krom čtyř USB 2.0 ještě o jednom mini USB a jednom micro USB, ale není jasné, k čemu ty slouží. Pravděpodobné je, že jsou určeny pro připojení k počítači a případně k posílení napájení.

Použitý ventilátor má tedy výkon 72 CFM při 21 dBA, k čemuž se potřebuje točit na 800 RPM, ovšem to si budeme moci snížit na 500 RPM. Jeho udávaná spotřeba proudu je 0,26 A, čili to dělá 1,3 W při 5 voltech.

Zdroj: TZ Cooler Master
reklama