www.svetmobilne.cz
>
>

Čínský elektromobil ORA R1 ze méně než 200 tisíc Kč

Čínský elektromobil ORA R1 ze méně než 200 tisíc Kč
, , aktualita
Čína je velmocí, pokud jde o elektromobily. Aby se dostali k ještě většímu množství lidí, společnost Great Wall Motor vyvinula elektrický automobil ORA R1. Jeho cena by po přepočtu měla být s dotacemi pod 200 tisící Kč.
K oblíbeným
reklama
Jestli někde na světě elektromobily opravdu letí, tak je to Norsko a Čína, za což mohou především velmi štědré dotace. V případě Číny se zde snaží vyřešit opravdu velmi špatnou smogovou situaci ve městech. Elektřinu zde sice nevyrábí zrovna čistě, takže znečištění se jen přesouvá jinam, každopádně samotným městům to pomáhá trochu více dýchat. Není tedy divu, že zdejší vláda dává lidem velmi štědré pobídky na nákup elektromobilů a čínské automobilky tak vyvíjí jeden elektromobil za druhým. Takovou společností je i Great Wall Motor, která představuje malý vůz ORA R1. Ten má s dotacemi vyjít na pouhých 59800 čínských juanů (cca 196 tisíc Kč) až 77800 juanů (cca 255 tisíc Kč).
 
ORA R1
 
Malý vůz pohání elektromotor o výkonu pouze 35 kW, nicméně na takto malé auto to stačí a může dosáhnout maximální rychlosti 100 km/h (podle všeho je omezená, s tímto výkonem by totiž bez omezení měla být maximální rychlost někde okolo 130-140 km/h). Vozítko je vybaveno 33kWh akumulátorem, který by dle normy NEDC měl vydržet na 194 mil (312 km). Jak ale známe normu NEDC, skutečnost bude znatelně horší a dalo by se dle podmínek předpokládat spíše okolo 200-250 km.
 
Na celý vůz zde bude poskytována 3letá záruka s omezením na 120 tisíc km. Stěžejní komponenty elektromobilu budou mít nicméně záruku po dobu 8 let a na 150 tisíc km. Automobil bude dostupný pouze v Číně přes menší obchody ORA Home, nicméně společnost uvažuje o expanzi na další trhy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala