www.svetmobilne.cz
>
>

Čínský elektromobil ORA R1 ze méně než 200 tisíc Kč

Čínský elektromobil ORA R1 ze méně než 200 tisíc Kč
, , aktualita
Čína je velmocí, pokud jde o elektromobily. Aby se dostali k ještě většímu množství lidí, společnost Great Wall Motor vyvinula elektrický automobil ORA R1. Jeho cena by po přepočtu měla být s dotacemi pod 200 tisící Kč.
K oblíbeným
reklama
Jestli někde na světě elektromobily opravdu letí, tak je to Norsko a Čína, za což mohou především velmi štědré dotace. V případě Číny se zde snaží vyřešit opravdu velmi špatnou smogovou situaci ve městech. Elektřinu zde sice nevyrábí zrovna čistě, takže znečištění se jen přesouvá jinam, každopádně samotným městům to pomáhá trochu více dýchat. Není tedy divu, že zdejší vláda dává lidem velmi štědré pobídky na nákup elektromobilů a čínské automobilky tak vyvíjí jeden elektromobil za druhým. Takovou společností je i Great Wall Motor, která představuje malý vůz ORA R1. Ten má s dotacemi vyjít na pouhých 59800 čínských juanů (cca 196 tisíc Kč) až 77800 juanů (cca 255 tisíc Kč).
 
ORA R1
 
Malý vůz pohání elektromotor o výkonu pouze 35 kW, nicméně na takto malé auto to stačí a může dosáhnout maximální rychlosti 100 km/h (podle všeho je omezená, s tímto výkonem by totiž bez omezení měla být maximální rychlost někde okolo 130-140 km/h). Vozítko je vybaveno 33kWh akumulátorem, který by dle normy NEDC měl vydržet na 194 mil (312 km). Jak ale známe normu NEDC, skutečnost bude znatelně horší a dalo by se dle podmínek předpokládat spíše okolo 200-250 km.
 
Na celý vůz zde bude poskytována 3letá záruka s omezením na 120 tisíc km. Stěžejní komponenty elektromobilu budou mít nicméně záruku po dobu 8 let a na 150 tisíc km. Automobil bude dostupný pouze v Číně přes menší obchody ORA Home, nicméně společnost uvažuje o expanzi na další trhy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala