Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Čínský elektromobil ORA R1 ze méně než 200 tisíc Kč

, , aktualita
Čínský elektromobil ORA R1 ze méně než 200 tisíc Kč
Čína je velmocí, pokud jde o elektromobily. Aby se dostali k ještě většímu množství lidí, společnost Great Wall Motor vyvinula elektrický automobil ORA R1. Jeho cena by po přepočtu měla být s dotacemi pod 200 tisící Kč.
Čínský elektromobil ORA R1 ze méně než 200 tisíc Kč
Jestli někde na světě elektromobily opravdu letí, tak je to Norsko a Čína, za což mohou především velmi štědré dotace. V případě Číny se zde snaží vyřešit opravdu velmi špatnou smogovou situaci ve městech. Elektřinu zde sice nevyrábí zrovna čistě, takže znečištění se jen přesouvá jinam, každopádně samotným městům to pomáhá trochu více dýchat. Není tedy divu, že zdejší vláda dává lidem velmi štědré pobídky na nákup elektromobilů a čínské automobilky tak vyvíjí jeden elektromobil za druhým. Takovou společností je i Great Wall Motor, která představuje malý vůz ORA R1. Ten má s dotacemi vyjít na pouhých 59800 čínských juanů (cca 196 tisíc Kč) až 77800 juanů (cca 255 tisíc Kč).
 
ORA R1
 
Malý vůz pohání elektromotor o výkonu pouze 35 kW, nicméně na takto malé auto to stačí a může dosáhnout maximální rychlosti 100 km/h (podle všeho je omezená, s tímto výkonem by totiž bez omezení měla být maximální rychlost někde okolo 130-140 km/h). Vozítko je vybaveno 33kWh akumulátorem, který by dle normy NEDC měl vydržet na 194 mil (312 km). Jak ale známe normu NEDC, skutečnost bude znatelně horší a dalo by se dle podmínek předpokládat spíše okolo 200-250 km.
 
Na celý vůz zde bude poskytována 3letá záruka s omezením na 120 tisíc km. Stěžejní komponenty elektromobilu budou mít nicméně záruku po dobu 8 let a na 150 tisíc km. Automobil bude dostupný pouze v Číně přes menší obchody ORA Home, nicméně společnost uvažuje o expanzi na další trhy.
 


reklama