www.svetmobilne.cz
>
>

Čínské BYD předvedlo nejdelší elektrobus světa

Čínské BYD předvedlo nejdelší elektrobus světa
, , aktualita
Dvoukloubový autobus BYD K12A je se svými 27 metry nejdelším elektrobusem světa. Tomu odpovídá také vysoká kapacita cestujících a dostačující dojezd pro městské využití. Novinka bude nejprve uvedena do provozu v Kolumbii.
K oblíbeným
reklama
Představujete si elektrobusy spíše jako menší vozidla, která jsou vhodná pro převoz nižšího počtu cestujících? Čínský výrobce BYD vás možná vyvede z omylu. Tento týden představil model K12A, který prohlašuje za nejdelší elektrobus na světě. Na délku měří 27 metrů, a proto je karoserie rozdělena dvěma klouby. Jen pro srovnání, jednokloubový autobus SOR NB 18, který můžeme vídat v ulicích mnoha českých i slovenských měst, měří na délku necelých 19 metrů. Novinka od BYD si údajně vysloužila ještě jedno prvenství. Jako jediný elektrobus světa totiž využívá systém pohonu čtyř kol s možností plynulého přepnutí na pohon dvou kol. Tato vychytávka umožní autobusu reagovat na různý terén, ale zároveň spořit elektrickou energii.
 
 
Trojčlánkový elektrobus nabídne prostor pro 250 cestujících a při jízdě zvládne dosáhnout maximální rychlosti 70 km/h. Dojezd na jedno plné nabití baterií by se měl přiblížit 300 km. To jsou hodnoty poměrně dostačující pro městský provoz. Podstatná ovšem bude také informace o době nabíjení, během které bude muset elektrobus odstaven. Představení nejdelšího elektrobusu proběhlo 1. dubna, výrobce ovšem ujišťuje, že se nejedná o aprílový žertík. Ačkoliv byla novinka prezentována v čínském Šen-čenu, kde společnost sídlí, do provozu bude poprvé uvedena v jihoamerické Kolumbii. Stane se součástí autobusového systému TransMilenio, který obsluhuje mimo jiné hlavní město Bogotu.
 
BYD patří k nejvýznamnějším výrobcům elektrických autobusů na světě, za posledních devět let jich společnost vyrobila více než 50 tisíc. Páteř nabídky ovšem tvoří osobní elektromobily. BYD v minulosti také pomáhala testovat elektrická vozidla americké firmě Uber.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik