www.svetmobilne.cz
>
>

Čínské BYD předvedlo nejdelší elektrobus světa

Čínské BYD předvedlo nejdelší elektrobus světa
, , aktualita
Dvoukloubový autobus BYD K12A je se svými 27 metry nejdelším elektrobusem světa. Tomu odpovídá také vysoká kapacita cestujících a dostačující dojezd pro městské využití. Novinka bude nejprve uvedena do provozu v Kolumbii.
K oblíbeným
reklama
Představujete si elektrobusy spíše jako menší vozidla, která jsou vhodná pro převoz nižšího počtu cestujících? Čínský výrobce BYD vás možná vyvede z omylu. Tento týden představil model K12A, který prohlašuje za nejdelší elektrobus na světě. Na délku měří 27 metrů, a proto je karoserie rozdělena dvěma klouby. Jen pro srovnání, jednokloubový autobus SOR NB 18, který můžeme vídat v ulicích mnoha českých i slovenských měst, měří na délku necelých 19 metrů. Novinka od BYD si údajně vysloužila ještě jedno prvenství. Jako jediný elektrobus světa totiž využívá systém pohonu čtyř kol s možností plynulého přepnutí na pohon dvou kol. Tato vychytávka umožní autobusu reagovat na různý terén, ale zároveň spořit elektrickou energii.
 
 
Trojčlánkový elektrobus nabídne prostor pro 250 cestujících a při jízdě zvládne dosáhnout maximální rychlosti 70 km/h. Dojezd na jedno plné nabití baterií by se měl přiblížit 300 km. To jsou hodnoty poměrně dostačující pro městský provoz. Podstatná ovšem bude také informace o době nabíjení, během které bude muset elektrobus odstaven. Představení nejdelšího elektrobusu proběhlo 1. dubna, výrobce ovšem ujišťuje, že se nejedná o aprílový žertík. Ačkoliv byla novinka prezentována v čínském Šen-čenu, kde společnost sídlí, do provozu bude poprvé uvedena v jihoamerické Kolumbii. Stane se součástí autobusového systému TransMilenio, který obsluhuje mimo jiné hlavní město Bogotu.
 
BYD patří k nejvýznamnějším výrobcům elektrických autobusů na světě, za posledních devět let jich společnost vyrobila více než 50 tisíc. Páteř nabídky ovšem tvoří osobní elektromobily. BYD v minulosti také pomáhala testovat elektrická vozidla americké firmě Uber.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky
Lithiové akumulátory jsou vrtkavé a nepříliš bezpečné, o čemž se přesvědčila i 11letá dívenka v Kalifornii. Její smartphone Apple iPhone 6 se jí totiž při používání vznítil v ruce a posléze celý shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala