Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Čínská značka smartphonů Realme brzy expanduje do Evropy

4.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako Oppo nebo OnePlus, hodlá své cenově dostupné smartphony prodávat evropským zákazníkům. Dostupné budou přes internet, a to nejspíš už od léta.
Situace na trhu se smartphony není v tuto chvíli pro výrobce zrovna jednoduchá, proto ani nový hráč nebude v příliš výhodné pozici. Přesto se v Evropě brzy objeví nová značka původem z Číny. Realme začínalo jako podznačka Oppo, jednoho z nejvýznamnějších čínských výrobců, ale v loňském roce se vydělila jako samostatná firma. Vlastníkem ovšem zůstává gigant BBK Electronics, který pod svými křídly má výrobce jako Oppo, Vivo nebo OnePlus. Realme cílí hlavně na mladší zákazníky, kteří ocení stylový design, moderní výbavu a přijatelnou cenu. V současné době najdeme v portfoliu necelou desítku modelů, převážně nižší až střední třídy. Expanzi oznámil šéf společnosti Madhav Shethv nedávném rozhovoru s webem GSMArena.
 
 
Realme 3 Pro, nejnovější model v nabídce značky
 
Realme plánuje vstoupit na evropské trhy na konci první poloviny letošního roku, smartphony této značky si tedy budeme moct koupit snad už začátkem léta. Společnost se rozhodla pro přímý prodej přes svůj vlastní internetový obchod. Zpočátku tedy telefony Realme nekoupíme v běžných obchodech ani u mobilních operátorů. Madhav Shethv zmínil, že společnost plánuje rozšířit své portfolio do všech segmentů, a to včetně prémiových smartphonů. V budoucnu se počítá také s podporou 5G sítí, v případě skládacích telefonů potom Realme nechce nijak spěchat a raději počká na třetí nebo čtvrtou generaci technologie, která zákazníkům přinese nějaký užitek.
 
Budoucnost zabezpečení potom šéf firmy vidí v biometrickém ověření, místo otisků prstů ovšem věří spíše rozpozná obličeje, které podle něj v budoucnu jistě dozná výrazných vylepšená. Řeč přišla také na operační systém. Realme ve svých telefonech používá nadstavbu ColorOS, kterou můžete znát i z modelů Oppo. S čistým Androidem společnost nepočítá, neboť prý uživatelům neposkytuje správný zážitek. Rozhraní ColorOS by se ovšem postupně mělo přibližovat čistému Androidu, přičemž by měly zůstat funkce navíc i stabilita systému. Co se týče aktualizují, slibuje Realme dvouletou podporu z hlediska bezpečnostních záplat a nových verzí systému. Do konce června by měly být všechny modely aktualizovány na Android 9.0 Pie.
 


reklama