www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Čínská značka smartphonů Realme brzy expanduje do Evropy

Čínská značka smartphonů Realme brzy expanduje do Evropy
, , aktualita
Společnost Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako Oppo nebo OnePlus, hodlá své cenově dostupné smartphony prodávat evropským zákazníkům. Dostupné budou přes internet, a to nejspíš už od léta.
K oblíbeným
reklama
Situace na trhu se smartphony není v tuto chvíli pro výrobce zrovna jednoduchá, proto ani nový hráč nebude v příliš výhodné pozici. Přesto se v Evropě brzy objeví nová značka původem z Číny. Realme začínalo jako podznačka Oppo, jednoho z nejvýznamnějších čínských výrobců, ale v loňském roce se vydělila jako samostatná firma. Vlastníkem ovšem zůstává gigant BBK Electronics, který pod svými křídly má výrobce jako Oppo, Vivo nebo OnePlus. Realme cílí hlavně na mladší zákazníky, kteří ocení stylový design, moderní výbavu a přijatelnou cenu. V současné době najdeme v portfoliu necelou desítku modelů, převážně nižší až střední třídy. Expanzi oznámil šéf společnosti Madhav Shethv nedávném rozhovoru s webem GSMArena.
 
 
Realme 3 Pro, nejnovější model v nabídce značky
 
Realme plánuje vstoupit na evropské trhy na konci první poloviny letošního roku, smartphony této značky si tedy budeme moct koupit snad už začátkem léta. Společnost se rozhodla pro přímý prodej přes svůj vlastní internetový obchod. Zpočátku tedy telefony Realme nekoupíme v běžných obchodech ani u mobilních operátorů. Madhav Shethv zmínil, že společnost plánuje rozšířit své portfolio do všech segmentů, a to včetně prémiových smartphonů. V budoucnu se počítá také s podporou 5G sítí, v případě skládacích telefonů potom Realme nechce nijak spěchat a raději počká na třetí nebo čtvrtou generaci technologie, která zákazníkům přinese nějaký užitek.
 
Budoucnost zabezpečení potom šéf firmy vidí v biometrickém ověření, místo otisků prstů ovšem věří spíše rozpozná obličeje, které podle něj v budoucnu jistě dozná výrazných vylepšená. Řeč přišla také na operační systém. Realme ve svých telefonech používá nadstavbu ColorOS, kterou můžete znát i z modelů Oppo. S čistým Androidem společnost nepočítá, neboť prý uživatelům neposkytuje správný zážitek. Rozhraní ColorOS by se ovšem postupně mělo přibližovat čistému Androidu, přičemž by měly zůstat funkce navíc i stabilita systému. Co se týče aktualizují, slibuje Realme dvouletou podporu z hlediska bezpečnostních záplat a nových verzí systému. Do konce června by měly být všechny modely aktualizovány na Android 9.0 Pie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala