Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Cihlák aneb když není vládce doma

9.9.2004, ipf, článek
"Cihlák" -- 1/ zvláštní deformace přirozené polohy chápavého palce, projevující se v postupném srůstání palce, ukazováčku a prostředníčku v jediný "trojprst", ze kterého vyčnívá tenká, zpravidla kovová tyčinka odborně nazývaná "stylus". -- 2/ způsobuje totální dysfunkci končetiny.(zdroj. Ročenka Ottova naučného slovníku, roč. 2004, číslo 3, strana 21).
Ač nejsem tvůrcem recenzí různých zařízení ani jiných odborných hodnocení, dovolil jsem se v tomto článku upozornit na závažný problém, o kterém mnozí netuší, avšak, který se dotýká nás všech.

Až do poměrně nedávné doby byl člověk, stejně jako šimpanz či gorila, vybaven chápavým palcem, který mu umožňoval přežít v náročných klimatických a geografických podmínkách. Chápavý palec byl naprosto nezbytný například pro držení volantu, při jídle či dokonce k sexu.

Jako první upozornil na pozvolnou deformaci (a tento poznatek následně publikoval) profesor Tušim Ajpek z Tokijského institutu přírodních věd. Jeho poznámka o totální dysfunkci, zveřejněná v odborném měsíčníku, vyvolala ve vědeckých kruzích doslova zděšení:

新板色アットペクラシイン採用た特仕様 S"ジョラII"、ジョラII"を設し、全のツ店を通じて9月1り発売た。今回の別仕様は、をベースに「S」には"W には装備に加え、光の当たり方や見る人の位置よってダドからーキに変化す、新外板色アガットスペクトラシイを採用しり魅力的な仕様としたうえで

Naproti tomu, profesor Uštván Pákárd z Budapešťského lékařského institutu, uklidňuje veřejnost, když prohlašuje, že situace není až tak kritická:

Szerdán megkezdődik a tanév. A szeptemberben menő kisdiákokat már szülői beleegyezéssel teljesítményüket szöveges értékeléssel alapvetően megváltozik. A munkáltatók idén már mogathatják adómentesen akik iskolás nevelnek. Tankönyv- és iskolakezdési pályaválasztási segédlet, ami fontos lehet szeptember közeledtével

Jasno do celého sporu se pokusil vnést doktor Asus Stylusus, rektor university ve Athénách, který napsal:

Το κινηματογραφικό αφιέρωμα με θέμα που παρουσιάστηκε πρώτη Ιούνιο μεταφέρεται στους θερινούς κινηματογράφους και «Ορφέας» του Δήμου Αθηναίων από τις έως και τις Σεπτεμβρίου σε συνεργασία με τον μεγάλου κύρους Πολιτιστικό Οργανισμό

Jeho názor ovšem okamžitě vyvrátili profesoři Fu Ji Tsu a Sie m´Ens, vedoucí archeologického muzea v Káhiře, kteří uvedli, že tento problém je starý, jako lidstvo samo:

بكفاءةمهنيوتؤديشكلحف يق الف المبة للملقي0 جزء اخاص بذه ارمتتطيع أن تحصلعلى اليد لمعلومان رمج الجاهز والبرمج الت يكن وعها لتناسب الظروف اصة للعملاء0 اضغط هنا لتتعرف عن قرب

Jak je zřejmé, co kapacita, to vědecký názor. Nezbývá, než aby si každý udělal svůj úsudek. Nicméně o rozsahu této dysfunkce svědčí i přiložené fotografie.


Počáteční stádium dysfunkce:





Zlomové stádium:


kdy již končetina přichází o možnost samovolné nápravy:




Konečná (deformační) fáze dysfunkce:





Dysfunkční anomálie:


Popsaná profesorem Stylysusem, jinak zvaná "VLaDCe“ *. Tato anomálie je zřejmě vyvolána ne příliš častým jevem nazývaným: "Prvních 60 minut s ... v ruce".



* výraz "VLaCDe" s největší pravděpodobností pochází z řecké numerologie a jedná se o složeninu čísel 45 a 600. Písmenko „e“ nahrazovalo dnes používané „M“ avšak znamenalo "před naším letopočtem" (tomu také částečně nahrává obrácený slovosled - "45a600", dnes uváděný jako "645"). V tomto roce byla prvně tato anomálie popsána.


Oboustranná anomálie:




Zde je nutné odlišit od tvz. "left hands", volně přeloženo "obě ruce levé", kde se však nejedná o dysfunkci, ale vrozenou vadu.


Pokusy nápravy dysfunkce (pouze ve zlomové fázi):




Z výše uvedeného je patrné, že se jedná o problém masový, ne-li globální, se kterým se bude muset lidstvo vypořádat, bude-li chtít přežít.

Názor autora se nemusí nutně shodovat s názorem laické veřejnosti. Zveřejněné výňatky z odborných publikací nutně nemusí vystihovat řešenou problematiku, neboť výše uvedený problém je natolik rozsáhlý, že zasahuje do všech oblastí. Omlouvám se všem autorům, jejichž fotografie jsem zde bez jejich souhlasu použil.
reklama