reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Chytrý zámek u Androidu pozná, kdy nesete telefon

, , aktualita
Chytrý zámek u Androidu pozná, kdy nesete telefon
Taky to znáte, zamknete svůj telefon, strčíte ho do kapsy, ale chvíli potom zjistíte, že se musíte podívat ještě na něco. Vytáhnete telefon z kapsy a zase musíte zadávat heslo, Google tomu ale učinil přítrž.
Chytrý zámek u Androidu pozná, kdy nesete telefon
Od Androidu 5.0 Lollipop je možnost, že váš telefon bude mít funkci chytrého zámku, která pozná, kdy telefon nesete třeba v kapse, takže se v této době telefon nezahesluje, ale je hned připraven k dalšímu použití. To může celkem znatelně snížit počet zadávání hesel.

Funkce pozná, že androidní telefon nesete, díky akcelerometru, který je tedy pořád zapnutý. V takovém případě stačí, abyste heslo zadali jen jednou, a když mobilní telefon potom ponesete u sebe, heslo zadávat nebudete.

Další funkcí chytrého zámku je, že si můžete nastavit místa jako domov nebo práce, okolní Wi-Fi nebo Bluetooth zařízení, kdy telefon pozná, kde je. V takovém případě zase stačí, když telefon odemknete pouze jednou a potom už znova zadávat heslo nemusíte, pokud ze zmíněných míst neodejdete.

Když telefon odemknete a někomu jej dáte do ruky, zařízení se pochopitelně nezamkne, protože je neseno. To znamená, že můžete telefon půjčovat přátelům, ale taky to znamená, že když vás někdo okrade při chůzi, pak se bezproblémově dostane do telefonu. Také existuje prodleva zamykání telefonu od posledního použití, takže když si vzpomenete, že něco potřebujete hned po zamknutí, není vyžadováno heslo. Prodleva je nastavitelná od řádu sekund po desítky minut, což je bezpečnější.

Zdroj: PCWorld